سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
 

دومین همایش فرصتهای سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی در راه است

دومین همایش فرصتهای سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی در راه است
دسته اخبار مناطق آزاد و ويژه       تاریخ 1393/04/09       بازدید ها 88188

اولین جلسه ستاد سیاستگذاری دومین همایش بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری صنایع تکمیلی پتروشیمی با حضور مسئولین برگزار کننده این همایش تشکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، در این جلسه که به میزبانی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برگزار شد؛ روسا و نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان، سازمان سرمایه گذاری و کمکهای فنی و اقتصادی وزارت اقتصاد، سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی، دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی، دفتر سرمایه گذاری استانداری خوزستان، سرمایه گذاری سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و کارشناسان این حوزه حضور داشتند.

قطع کامل خام فروشی محصولات پتروشیمی و ایجاد زنجیره ی ارزش افزوده از این محصولات، مهمترین هدف این همایش است که مورد تاکید تمامی کارشناسان، مدیران و ارگانهای مسئول در این حوزه است.

به گفته ی رضایی، مدیر سرمایه گذاری سازمان منطقه ویژه، شرکت ملی صنایع پتروشیمی تاکنون از 55 طرح ارائه شده، مطالعات امکان سنجی 24 طرح را نهایی نموده که از این میان 11 طرح، در استان خوزستان قابلیت اجرا خواهند داشت. همچنین 31 طرح در مرحله پیش امکان سنجی هستند که از میان آنها، 17 طرح در این استان قابل اجر می باشند. با این حساب از 55 طرح آماده شده، 28 طرح صنایع تکمیلی پتروشیمی قابلیت اجرا در استان خوزستان را دارند.

در پی اولین همایش بین المللی فرصتهای سرمایه گذاری در صنایع تکمیلی پتروشیمی که در اسفند ماه سال 1389 برگزار گردید، 9 میلیارد دلار اعتبارات صندوق توسعه ملی به توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی استانهای خوزستان و بوشهر اختصاص داده شد.

در ادامه ی جلسه، نماینده دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی، با اشاره به برگزاری اخیر کنفرانس سرمایه گذاری در صنایع تکمیلی پتروشیمی در تهران، گفت: دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی تصمیم دارد کمیته ای اجرایی جهت نظارت بر اجرای 55 طرح ارائه شده تشکیل دهد. همچنین پیش بینی می شود تا زمان برگزاری همایش بر تعداد این طرحها افزوده شود.

هادی ذنوزی، در ادامه افزود: براساس مصوبات دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به عنوان مدیر، رئیس دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی به عنوان دبیر و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان، نماینده استانداری، رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی استان و نماینده سازمان سرمایه گذاری و کمکهای فنی و اقتصادی ایران هم به عنوان اعضای شورای سیاستگذاری این همایش انتخاب شده اند.

همچنین نمایندگان دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی، سازمان منطقه ویژه، مدیریت برنامه ریزی و توسعه پتروشیمی، شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی و سازمان سرمایه گذاری و کمکهای فنی و اقتصادی ایران در کمیته ی علمی حضور خواهند داشت.

تعیین عناوین مقالات در حوزه صنایع تکمیلی و دیگر اقدامات مربوطه توسط کمیته علمی انجام و نتیجه ی فعالیتهای همایش اول در قالب فیلم و کتاب در زمان همایش دوم توزیع می شود.

رویکرد جدید صنایع تکمیلی پتروشیمی تنها به صنایع پایین دستی محدود نمی شود بلکه تمامی صنایعی که به نحوی در کنار صنایع پتروشیمی فعالیت می کنند، صنایع تکمیلی محسوب می شوند. با این حساب صنایعی چون خودروسازی، تامین و تعمیرکاران قطعات نیز در زمره صنایع تکمیلی پتروشیمی محسوب می شوند.

کمیته ی اجرایی همایش از نمایندگان روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی و سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی، مدیریت سرمایه گذاری سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و سایر افرادی که کمیته ی سیاستگذاری تعیین کند تشکیل می شود.


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: دوشنبه 09 تیر 1393     بازدید ها: 88188     دسته: اخبار مناطق آزاد و ويژه     

گردهمایی 50 شرکت دانش بنیان صادراتی در جزیره کیش


افزایش صادرات کالای تولید شده در مناطق آزاد


عسلویه قطب سرمایه‌گذاری خارجی می‌شود


دومین همایش فرصتهای سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی در راه است


الزام واحدهای اقتصادی به تامین30درصدی نیرو از بومیان در منطقه آزاد ارس


ارسال 4.5میلیارد مترمکعب گاز شیرین مجتمع گاز پارس جنوبی به خطوط سراسری


توليد ناخالص داخلي منطقه آزاد ارس در سال 90 بيش از 85 درصد رشد دارد


منطقه ويژه اقتصادي سلفچگان، بندر خشك كشور خواهد شد


رشد ماهانه 92 درصدي صادرات حاصل از توليدات در منطقه آزاد چابهار


مدير عامل سازمان منطقه آزاد اروند منصوب شد


ارائه 1511 فرصت سرمايه گذاري در نمايشگاه مناطق آزاد و ويژه اقتصادي


معاون سازمان منطقه ويژه اقتصادي پتروشيمي منصوب شد


ترانزيت خارجي از منطقه آزاد ارس 69 درصد رشد داشته است


افتتاح و بهره برداري از 6 پروژه عمراني و زير بنايي در منطقه آزاد اروند


توليد بيش از 90 هزار تن انواع كالا در منطقه سيرجان12345

 
شما کاربران عزیز می توانید با عضویت در خبرنامه، آخرین اخبار سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید
سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
(PETROCHEMICAL SPECIAL ECONOMIC ZONE)
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه