سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
 

آمادگی مجلس برای تسهیل سرمایه گذاری بانک های توسعه ای در صنعت پتروشیمی


آمادگی مجلس برای تسهیل سرمایه گذاری بانک های توسعه ای در صنعت پتروشیمی
دسته اخبار نفت، گاز، پتروشيمي       تاریخ 1396/05/29       بازدید ها 32231

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بانک های توسعه ای باید به وظیفه ذاتی خود برای حمایت از صنعت پتروشیمی کمک کنند و مجلس آماده است که به این بانک ها کمک کند .

عبدالرضا مصری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با خبرنگار نیپنا با بیان این که بانک ها باید زمینه تامین مالی طرح های توسعه ای صنایع بزرگ از جمله صنعت پتروشیمی را در کشور رقم بزنند ، تصریح کرد: بانک های تجاری باید امور خدماتی و کوتاه مدت را تامین مالی کرده و بانک های توسعه ای با تدبیر مجلس و دولت توسعه صنایع مادر کشور را رقم بزنند در غیر این صورت پیشرفت این صنایع مانند گذشته نخواهد بود.

وی افزود: توسعه صنایع بزرگ از جمله صنعت پتروشیمی و رفع موانع تولید بنگاه های بزرگ صنعتی باید از مسیر افزایش سرمایه بانک های تخصصی مانند بانک های صنعت و معدن و توسعه صادرات محقق شود .

مصری با اشاره به وضعیت صنعت پتروشیمی در دهه های گذشته اظهار کرد: درصنایع پتروشیمی به این دلیل پیشرفت صورت گرفت که این شرکت ها دولتی بودند و عمده منابع از طریق بانک ها در اختیار پتروشیمی ها قرارمی گرفت زیرا پتروشیمی ها جزو صنایع مادر بودند و ضمانت نامه های دولتی پشتوانه ای برای آنها به شمار می رفت.

وی افزود: افزون بر شرکت های پتروشیمی در گذشته بانک ها نیز اغلب دولتی بودند و پروژه های اقتصادی در هیات دولت مصوب می شد و تعیین می شد که توسط چه بانکی تامین سرمایه شوند.

وی افزود: در زمان دولتی بودن تمامی بانک ها ، طرح ها و پروژه های مهم مصوباتی را از کمیسیون های دولت و جلسات شورای اقتصاد اخذ می کرد و مصوب می شد که هر یک از بانک ها چه پروژه ای را تامین مالی کنند و به این ترتیب منابع سنگین مالی بانک ها به پروژه هایی مانند صنعت پتروشیمی هدایت می شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: پس از اجرای سیاست های اصل 44 و خصوصی سازی برای بانک ها مقدور نیست به طور مثال 10 هزار میلیارد تومان از منابع خود را صرف پروژه هایی زمان بر کنند درحالی که مشتری و سپرده گذار بانک، پشت در به انتظار سود خود ایستاده است .

وی افزود: بانک های تجاری باید امور خدماتی و کوتاه مدت را تامین مالی کرده و بانک های توسعه ای با تدبیر مجلس و دولت توسعه صنایع مختلف و مادر کشور مانند صنعت پتروشیمی که دارای ارزش افزوده بالایی است را رقم بزنند در غیر این صورت پیشرفت این صنایع مانند گذشته نخواهد بود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در خصوص اولویت های سرمایه گذاری در صنایع کشور در دولت دوازدهم ، تصریح کرد: صنعت پتروشیمی یکی از مهمترین اولویت هاست و باید صنایعی که ایجاد ارزش افزوده در آن ها تحقق می یابد روز به روز گسترش یابند .


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: یک شنبه 29 مرداد 1396     بازدید ها: 32231     دسته: اخبار نفت، گاز، پتروشيمي     

همزمان با سفر مدیران ۱۰ نمایشگاه صنعت پلاستیک جهان به تهران/۹ هیئت بزرگ تجاری صنعت پلاستیک از نمایشگاه ایران پلاست بازدید می‌کنند


بازگشایی خط اعتباری یوزانس ژاپن برای یک طرح جدید متانول ایران


تعیین کف عرضه محصولات پتروشیمی برای فصل پاییز


در گفتگو با نیپنا اعلام شد:/ایران و توتال قرارداد مطالعات اقتصادی در صنایع پتروشیمی امضا می‌کنند


NPC به شرط اخذ مجوز می‌تواند زیرساخت ایجاد کند


برنامه‌های توسعه پلی‌پروپیلن محور صنایع تکمیلی پتروشیمی اعلام می شود


عزم خانواده بزرگ پتروشیمی برای تحقق جهش دوم این صنعت در دولت دوازدهم


توزیع مویرگی محصولات پتروشیمی راهبردی برای تامین نیازهای صنایع پایین دستی


آمادگی مجلس برای تسهیل سرمایه گذاری بانک های توسعه ای در صنعت پتروشیمی


ساخت 2 ایستگاه جدید تقویت فشار در مسیر خط لوله اتیلن غرب


NGL ها منبعی مطمئن برای تامین خوراک مجتمع های پتروشیمی


تفاهم‌نامه‌ها با توتال و شل در حوزه پتروشیمی به مراحل عملی رسیده است


آغاز به كارنخستین همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی در وین


دستورالعمل اجرايي پرداخت عوارض آلايندگي پتروشيمي ها اصلاح شد


اعلام قيمت پايه محصولات پتروشيميايي + دانلود قيمت ها12345

 
  سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
(PETROCHEMICAL SPECIAL ECONOMIC ZONE)
         
طراحی و پیاده‌سازی: راد رایانه