سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
 

توضیحات شهیدی نیا در خصوص طرح توسعه منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

توضیحات شهیدی نیا در خصوص طرح توسعه منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
دسته اخبار سازمان       تاریخ 1396/06/08       بازدید ها 4541

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در حاشیه افتتاح طرح های صنایع پتروشیمی در هفته ی دولت، ضمن انجام گفتگویی در خصوص طرح توسعه ی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی توضیحاتی داد و جزییات جدیدی از آخرین وضعیت این طرح را بیان کرد.

سید امید شهیدی نیا لزوم انجام این توسعه را اینگونه بیان کرد: با توجه به اینکه در منطقه ی موجود، با محدودیت زمینهای قابل استفاده برای طرح های بالادستی و میانی پتروشیمی مواجه شده ایم، از سال گذشته طرح توسعه ی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی کلید خورده است.

وی افزود: سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی این طرح را تحت نظر یک مشاور دنبال میکند و تاکنون محدوده ی شرقی متصل به منطقه ی اصلی، برای آن انتخاب شده است. این منطقه بالغ بر 700 هکتار است که به صنایع بالادستی و میانی اختصاص می‌یابد. همچنین در این مطالعات ضمن آمایش سرزمین، بخشی از توسعه ی منطقه را به صورت غیر متصل جانمایی کرده ایم که برای صنایع پایین دست و یا تکمیلی اختصاص خواهد یافت.

شهیدی نیا خاطر نشان کرد: در حال حاضر در منطقه ی موجود 40 تا 50 قطعه زمین، برای صنایع تکمیلی در دسترس داریم اما زمین مناسب و یکپارچه ای برای صنایع میانی و بالادست وجود ندارد که ناچار به طراحی طرح توسعه شده ایم.  70 طرح تکمیلی متناسب با زنجیره های موجود در منطقه را بصورت مطالعه و امکان سنجی شده و آماده ی اجرا داریم و می‌توانیم به سرمایه گذاران بخش خصوصی واگذار کنیم که می‌توانند در منطقه ی فعلی آنها را اجرا نمایند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، در خصوص ابعاد زیست محیطی این توسعه گفت: یقینا هر صنعتی که بخواهد در کشور ایجاد شود، می‌بایست مجوز سازمان حفاظت محیط زیست را دریافت کند. از این رو مناطقی که در طرح توسعه‌ی جدید صنایع پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در نظر گرفته شده اند کاملا با رعایت موارد زیست محیطی جانمایی شده اند و سازمان حفاظت محیط زیست بر روند این اجرای طرح نظارت کامل خواهد داشت.

وی افزود: ما برای رعایت ملاحظات زیست محیطی ناچار شدیم منطقه ی پیشنهادی خود را از 3500 هکتار به 700 هکتار کاهش دهیم و بخش دیگری را به صورت منفصل از منطقه ی اصلی در نظر بگیریم. این دو تکه سازی به جهت حفظ زیست بوم منطقه بود و الزامی بود که با نظر سازمان محیط زیست انجام دادیم.

سیدامید شهیدی نیا عمده ترین متقاضیان سرمایه گذاران در مناطق توسعه را ایرانی ها عنوان کرد و گفت: هم اکنون متقاضیانی برای سرمایه گذاری در منطقه ی جدید اعلام آمادگی کرده اند؛ این سرمایه گذاران عمدتا ایرانی هستند. همچنین با مذاکراتی که توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی انجام شده، امیدواریم بخشی از این توسعه ها با سرمایه گذاری خارجی انجام شود.

وی در جمع بندی سخنان خود گفت: هم اکنون مطالعات 10 طرح بالادستی انجام شده و آماده ی واگذاری به سرمایه گذاران می باشد که می‌تواند 7 تا 8 میلیون تن ظرفیت موجود را افزایش داده و آنرا به حدود 33 میلیون تن برساند. 70 طرح پایین دستی ما در زنجیره های مختلف PVC ، پلی اتیلن، پلی استایرن و سایر مواد پلیمری، پلاستیکی هستند.


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: چهار شنبه 08 شهریور 1396     بازدید ها: 4541     دسته: اخبار سازمان     

طرح جامع زیباسازی منطقه در انتظار روشن شدن وضعیت طرح توسعه


مهار آتش سوزی جزئی در واحد ونیل کلراید مونومر پتروشیمی بندرامام


بخشی از مصاحبه ماهنامه تولید مقاوم با مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی


جلسه مشترک سیستم قضایی و شرکتهای پتروشیمی


افزایش 5 میلیون تنی تولید محصولات پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی


حضور پتروشیمی در نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی


پیام تبریک روز کارگر توسط مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی


اطلاعیه برنامه هفتگی ملاقات عمومی


امضای 12 تفاهم نامه صنعتی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی


گام بلند منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برای توسعه کارآفرینی


دیدار نوروزی مدیران منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با مدیران استانی خوزستان


سال 97 سال اجرای مدیریت عملکرد است


آتش سوزی در بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر مهار شد


تجلیل از خانواده های ایثارگران پتروشیمی


پيام تبريك مديرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به مناسبت فرا رسيدن سال نو12345

 
شما کاربران عزیز می توانید با عضویت در خبرنامه، آخرین اخبار سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید
سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
(PETROCHEMICAL SPECIAL ECONOMIC ZONE)
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه