سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
 

توضیحات شهیدی نیا در خصوص طرح توسعه منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی


توضیحات شهیدی نیا در خصوص طرح توسعه منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
دسته اخبار سازمان       تاریخ 1396/06/08       بازدید ها 4137

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در حاشیه افتتاح طرح های صنایع پتروشیمی در هفته ی دولت، ضمن انجام گفتگویی در خصوص طرح توسعه ی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی توضیحاتی داد و جزییات جدیدی از آخرین وضعیت این طرح را بیان کرد.

سید امید شهیدی نیا لزوم انجام این توسعه را اینگونه بیان کرد: با توجه به اینکه در منطقه ی موجود، با محدودیت زمینهای قابل استفاده برای طرح های بالادستی و میانی پتروشیمی مواجه شده ایم، از سال گذشته طرح توسعه ی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی کلید خورده است.

وی افزود: سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی این طرح را تحت نظر یک مشاور دنبال میکند و تاکنون محدوده ی شرقی متصل به منطقه ی اصلی، برای آن انتخاب شده است. این منطقه بالغ بر 700 هکتار است که به صنایع بالادستی و میانی اختصاص می‌یابد. همچنین در این مطالعات ضمن آمایش سرزمین، بخشی از توسعه ی منطقه را به صورت غیر متصل جانمایی کرده ایم که برای صنایع پایین دست و یا تکمیلی اختصاص خواهد یافت.

شهیدی نیا خاطر نشان کرد: در حال حاضر در منطقه ی موجود 40 تا 50 قطعه زمین، برای صنایع تکمیلی در دسترس داریم اما زمین مناسب و یکپارچه ای برای صنایع میانی و بالادست وجود ندارد که ناچار به طراحی طرح توسعه شده ایم.  70 طرح تکمیلی متناسب با زنجیره های موجود در منطقه را بصورت مطالعه و امکان سنجی شده و آماده ی اجرا داریم و می‌توانیم به سرمایه گذاران بخش خصوصی واگذار کنیم که می‌توانند در منطقه ی فعلی آنها را اجرا نمایند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، در خصوص ابعاد زیست محیطی این توسعه گفت: یقینا هر صنعتی که بخواهد در کشور ایجاد شود، می‌بایست مجوز سازمان حفاظت محیط زیست را دریافت کند. از این رو مناطقی که در طرح توسعه‌ی جدید صنایع پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در نظر گرفته شده اند کاملا با رعایت موارد زیست محیطی جانمایی شده اند و سازمان حفاظت محیط زیست بر روند این اجرای طرح نظارت کامل خواهد داشت.

وی افزود: ما برای رعایت ملاحظات زیست محیطی ناچار شدیم منطقه ی پیشنهادی خود را از 3500 هکتار به 700 هکتار کاهش دهیم و بخش دیگری را به صورت منفصل از منطقه ی اصلی در نظر بگیریم. این دو تکه سازی به جهت حفظ زیست بوم منطقه بود و الزامی بود که با نظر سازمان محیط زیست انجام دادیم.

سیدامید شهیدی نیا عمده ترین متقاضیان سرمایه گذاران در مناطق توسعه را ایرانی ها عنوان کرد و گفت: هم اکنون متقاضیانی برای سرمایه گذاری در منطقه ی جدید اعلام آمادگی کرده اند؛ این سرمایه گذاران عمدتا ایرانی هستند. همچنین با مذاکراتی که توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی انجام شده، امیدواریم بخشی از این توسعه ها با سرمایه گذاری خارجی انجام شود.

وی در جمع بندی سخنان خود گفت: هم اکنون مطالعات 10 طرح بالادستی انجام شده و آماده ی واگذاری به سرمایه گذاران می باشد که می‌تواند 7 تا 8 میلیون تن ظرفیت موجود را افزایش داده و آنرا به حدود 33 میلیون تن برساند. 70 طرح پایین دستی ما در زنجیره های مختلف PVC ، پلی اتیلن، پلی استایرن و سایر مواد پلیمری، پلاستیکی هستند.


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: چهار شنبه 08 شهریور 1396     بازدید ها: 4137     دسته: اخبار سازمان     

منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با لحاظ الزامات زیست محیطی توسعه می‌یابد


پیام تسلیت سازمان منطقه ویژه به به خانواده های داغدار و آسیب دیده زلزله کرمانشاه


دومين تمديد فراخوان دوم ارزيابي صلاحيت مناقصه گران فهرست بلند دستگاه مركزي


سومین دوره بازآموزی مدل تعالی سازمانی


خدمات رسانی خانواده بزرگ صنعت پتروشیمی به زوار اربعین


حضور سازندگان تجهیزات صنعتی و صنایع پایین دست خوزستانی در منطقه


افزایش سرعت و جدیت برنامه های تعالی سازمانی در هفته پیش رو


امنیت پایدار ضامن تولید


یک سکوی تیمی و 12 مدال رنگارنگ انفرادی در دست بانوان سازمان


پیام تشکر فرمانده ارشد HSE، پدافند غیرعامل و مدیریت بحران منطقه


پیام تسلیت مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی


سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در جمع برترین های پدافند غیرعامل


چهار انتصاب در حوزه های اداری، امور گمرکی، بازرسی و سرمایه گذاری


در حکمی از سوی وزیر نفت / شاهدایی، قائم مقام وزیر نفت شد


مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب شد12345

 
  سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
(PETROCHEMICAL SPECIAL ECONOMIC ZONE)
         
طراحی و پیاده‌سازی: راد رایانه