سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
چهار شنبه 05 مهر 1396
دسته: اخبار سازمان
کد خبر: 6996

متن سخنرانی سرپرست HSE سازمان منطقه ویژه به مناسبت 7 مهر، روز آتش نشانی و ایمنی

 

بسمه تعالی

توسعه فعالیت های صنعتی و اقتصادی و گسترش صنعت پتروشیمی در منطقه ما مسلماً با عوارضی جانبی که حاصل کاربرد و یا تولید مواد قابل اشتعال و سمی می باشد ، امنیت انسان ها را با خطر روبرو می نماید . بر این اساس سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با اعتقاد به اولویت قرار دادن اصل پیشگیری بر اصلاح در امور مربوط به بهداشت، ایمنی و محیط زیست ، مصمم است با اجرای پروژه های بهداشتی،ایمنی و محیط زیستی ماموریت خود را بنحوی اثربخش، کارا و هماهنگ با استانداردهای ملی و بین المللی به انجام رساندو با شناسایی ،ارزیابی، حدف ، کاهش یا کنترل موثر عوامل زیان آور محیط کار و نیز با تخصیص منابع مورد نیاز برای تحقق این اهداف و تقویت فرهنگ کاری با رویکرد بهداشت ایمنی و محیط زیست در کلیه سطوح و آموزش مستمر نیروی انسانی در سطحی مطلوب ، و بهبود مداوم فرآیندها و با مشارکت همه ی کارکنان در راستای توسعه ای پایدار حرکت نماید .

بروز حوادث و پیش آمدهای ناگوار اگر چه در بسیاری موارد قابل پیشگیری است اما گاه شاهد وقوع اتفاقاتی در اطراف خود هستیم که اگر نیروهای مجرب و تجهیزات پیشرفته نباشد، فایق آمدن بر آنها مشکل و تا حدی محال به نظر می رسد . بر این اساس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست سازمان با اهدافی همچون صیانت از سلامت کارکنان ، حفاظت از محیط زیست ، حفاظت از تاسیسات و تجهیزات ، با آموزش های لازم در این خصوص و ایجاد امکانات لازم جهت مقابله و کاهش آثار سوء ناشی از حوادث و سوانح طبیعی و غیر طبیعی در حال فعالیت می باشد . و در این راستا پروژه های توانمندسازی اعضاء کمیته های مدیریت بحران و نوسازی و نیز بروزرسانی تجهیزات و ماشین آلات آتش نشانی منطقه را در دست اجرا دارد .

 

ما بر این باوریم که هر نوع هزینه در زمینه ایمن سازی محیط کار و سلامت کارکنان سرمایه گذاری سودآوری است برای حفظ منابع ملی

 

روز هفتم مهر به نام ناجیانی نامگذاری شده است که شاید در طول روزها و سال ها کمتر از آنها یاد می شود . انسانهایی که همواره جان خود را به خطر می اندازد تا نجات بخش جان دیگران باشند . ضمن تشکر و قدردانی از تلاش و کوشش شما عزیزان، روز ملی ایمنی و آتش نشانی را تبریک گفته و توفیق همگی شما را از خداوند منان مسئلت می نمایم .

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه