سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
 

ظرفیت تولید خوراک اتان صنایع پتروشیمی افزایش یافت

ظرفیت تولید خوراک اتان صنایع پتروشیمی افزایش یافت
دسته اخبار نفت، گاز، پتروشيمي       تاریخ 1396/07/16       بازدید ها 689

با اجرای یک طرح اصلاحی در پالایشگاه فازهای 4 و 5 پارس جنوبی، ظرفیت تولید اتان به عنوان خوراک اصلی صنایع پتروشیمی در عسلویه افزایش یافت.

به گزارش نیپنا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، پس از بهره برداری از پنج فاز جدید پارس جنوبی شامل فازهای 17، 18، 19، 20 و 21 این میدان مشترک گازی در بهار امسال و افزایش حدود سه میلیون تنی ظرفیت تولید اتان به عنوان خوراک مورد نیاز صنایع پتروشیمی در بهار امسال، با رفع گلوگاه‌های تولید در پالایشگاه های موجود پارس جنوبی ظرفیت تولید اتان بار دیگر افزایش یافت.

بر این اساس تولید اتان در پالایشگاه‌های فازهای 4 و 5 پارس جنوبی در 6 ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 9 درصد افزایش یافته است.

با اجرای طرح‌های جدید اصلاحی و رفع گلوگاه‌های تولید در پالایشگاه فاز 4 و 5 پارس جنوبی در طول نیمه نخست امسال در مجموع بیش از 365 هزار تن اتان تولید شده است

مطابق طراحی، فازهای پالایشگاه سوم روزانه ظرفیت تولید 2 هزار و 160 تن اتان وجود دارد که با اجرای طرح های اصلاحی، تولید و عرضه اتان در این پالایشگاه پارس جنوبی در طول 6 ماهه نخست امسال افزایشی بالغ بر 30 هزار تنی را تجربه می‌کند.

به گزارش نیپنا، با توجه به برنامه آغاز بهره برداری از پنج فاز جدید پارس جنوبی تا سال 97 شامل طرح توسعه فازهای 13، 14، 22، 23 و 24 پارس جنوبی حدود سه میلیون تن دیگر به ظرفیت تولید اتان در عسلویه افزوده می‌شود و با احتساب بهره برداری از طرح جدید استحصال اتان فاز 12 پارس جنوبی و طرح استحصال اتان پتروشیمی بوشهر در مجموع تا پایان سال آینده ظرفیت تولید اتان در بزرگترین هاب تولید گاز ایران از مرز 12 میلیون و 400 هزار تن در سال عبور می کند.


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: یک شنبه 16 مهر 1396     بازدید ها: 689     دسته: اخبار نفت، گاز، پتروشيمي     
 
شما کاربران عزیز می توانید با عضویت در خبرنامه، آخرین اخبار سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید
سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
(PETROCHEMICAL SPECIAL ECONOMIC ZONE)
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه