سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
 

مصرف 710 هزار تن اتیلن در پتروشیمی های غرب کشور

مصرف 710 هزار تن اتیلن در پتروشیمی های غرب کشور
دسته اخبار نفت، گاز، پتروشيمي       تاریخ 1396/08/22       بازدید ها 122

 

بیش از 710 هزار تن اتیلن از سوی مجتمع های پتروشیمی واقع در مسیر خط لوله اتیلن غرب تا پایان مهرماه مصرف شد.

علی محمد بساق زاده مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار نیپنا با اشاره به روند مطلوب افزایش حجم خوراک ارسالی برای مجتمع های پتروشیمی واقع در مسیر خط لوله اتیلن غرب اظهار کرد: تولید این مجتمع ها نسبت به سال گذشته رشد خوبی را تجربه کرده است.

وی افزود: مصرف اتیلن حدود 32درصد نسبت به پارسال بیشتر شده شده است و پتروشیمی های مهاباد و کردستان از نظر تولید آمارهای قابل قبولی را به ثبت رسانده اند و پیش بینی می شود شاهد افزایش تولید در کلیه مجتمع های واقع در مسیر خط لوله اتیلن غرب تا پایان سال جاری باشیم.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: بر اساس برآوردهای انجام شده تا پایان سال 96 حدود 1 میلیون و سیصد هزار تن اتیلن از سوی خط لوله اتیلن غرب به پتروشیمی ها ارسال خواهد شد.

به گزارش نیپنا ،ساخت خط لوله اتیلن غرب با مصوبه هیئت وزیران در سال ١٣٨١ با هدف توسعه مناطق کمتر توسعه یافته در دوره وزارت مهندس زنگنه در وزارت نفت آغاز شد و این خط از مبدا پارس جنوبی تا استان های آذربایجان غربی و شرقی امتداد دارد.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده پتروشیمی کاویان، اتان دریافتی از پارس جنوبی را به اتیلن تبدیل کرده و به خط لوله اتیلن غرب تزریق می کند که این اتیلن از ١١ استان عبور کرده وخوراک ١٢مجتمع پتروشیمی ساخته شده یا در حال احداث با سرمایه گذاری 8.5 میلیارد دلاری را تامین خواهد کرد.

خط لوله اتیلن غرب خوراک مجتمع های پتروشیمی واقع در استان های خوزستان، فارس، لرستان، کهکیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری، کردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و شرقی، ایلام و همدان را تامین می کند.

 


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: دوشنبه 22 آبان 1396     بازدید ها: 122     دسته: اخبار نفت، گاز، پتروشيمي     
 
شما کاربران عزیز می توانید با عضویت در خبرنامه، آخرین اخبار سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید
سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
(PETROCHEMICAL SPECIAL ECONOMIC ZONE)
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه