سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
 

درک مشترک از مفاهیم پدافند غیر عامل و الزامات آن حاصل برگزاری این دوره های بود

درک مشترک از مفاهیم پدافند غیر عامل و الزامات آن حاصل برگزاری این دوره های بود
دسته اخبار سازمان       تاریخ 1396/09/11       بازدید ها 83

فرمانده ارشد HSE، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل منطقه، ضمن ابراز رضایت از برگزاری دوره پنجم از فاز اول دوره های توانمند سازی گفت درک مشترک از مفاهیم پدافند غیر عامل و الزامات آن، یکی از ثمرات این آموزش ها بوده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، فرمانده ارشد HSE، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت : تا کنون بیش از ۷۰۰ نفر از سطوح بالاترین مدیران و سطوح میانی در قالب۳۰شرکت حضور داشته که برخی شرکتها کماکان درخواست ادامه این دوره ها را دارند.

شهیدی نیا ضمن تشکر از سازمان پدافند غیر عامل کشور ، دانشگاه امام حسین، شرکت ره آوران فنون  پتروشیمی و دیگر دست اندر کاران برگزاری دوره ها، افزود محتوای این دوره ها در آینده نزدیک به شکل جدیدی خواهد شد.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت درک مشترک از مفاهیم پدافند غیر عامل و الزامات آن، شناخت تهدیدات و آسیب پذیری ها و راهکارهای مقابله، مفاهیم مدیریت بحران فرماندهی حادثه، مدیریت افکار عمومی، بهره گیری از ظرفیتها در مواقع شرایط اضطراری و بالا بردن مهارت حضور در کار تیمی و مشارکت در آن با حفظ نظم و انضباط در جهت دستیابی به اهداف کاری از ثمرات این دوره ها بود.

وی افزود استقبال از برگزاری این دوره ها نشان از رضایت از دست آوردهای کیفی آن و اثر آن در ساختارسازی و شکل دادن تیم های عملیاتی دارد.

شهیدی نیا گفت: آشنایی با نحوه احصاء تهدیدات و آسیب پذیری ها و راههای مقابله با آن است که می تواند سطح هوشیاری عملیاتی را بالا برده و با طراحی تمرین های عملیاتی و دوره میزی آمادگی تمامی شرکتها را در مقابله با خطرات احتمالی را افزایش داد.

وی گفت بدست آمدن بانک اطلاعاتی محتوایی، حاصل از کارگاه های تمرین شده ارزشمند بود.همچنین افزایش هماهنگی بین شرکتهای مستقر در منطقه و حتی مدیران شهری در قالب این دوره ها میسر شد.

شهیدی نیا گفت :تحلیل حوادث و بررسی نقاط ضعف و قوت فرصتی است برای تامل بیشتر به رعایت الزامات ایمنی، بهداشت و محیط زیست، علی الخصوص مدیریت ایمنی فرآیند که رکن اصلی در جلوگیری از حوادث است.

شهیدی نیا گفت: اهداف برنامه ریزی شده برای دوره توانمند سازی باطراحی و بکارگیری مانورهای دور میزی،  بر اساس سنایورهای مبتنی بر آسیب پذیری های شرکت های پتروشیمی استخراج شده است که انشاءالله در ماههای آتی برگزار خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد که برای تکمیل این حرکت تعریف دوره های تخصصی منطبق با نیازهای آموزش می بایست در دستور کار قرار گیرد و شرکت ملی صنایع پتروشیمی باید براین امر نظارت عالیه داشته باشد.

در پایان فرمانده ارشد HSE، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ، افزایش توان عملیاتی شرکت از لحاظ لجستیکی را آخرین حلقه این زنجیره توانمندسازی برشمرد.


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: شنبه 11 آذر 1396     بازدید ها: 83     دسته: اخبار سازمان     

بازدید از سایت منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی


گشایش در پرونده های مربوط به مشاغل سخت و زیان آور منطقه


کلنگ آغاز عملیات اجرایی ساخت پروژه کوروش به زمین زده شد


درک مشترک از مفاهیم پدافند غیر عامل و الزامات آن حاصل برگزاری این دوره های بود


شهیدی نیا عضو شورای سیاستگذاری رویدادهای اقتصادی بین المللی استانداری خوزستان شد


آغاز دوره پنجم آموزش 3 روزه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران


اعزام نیروهای امدادی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به کرمانشاه


مانور دورمیزی پتروشیمی تندگویان برپایه یک سناریوی فرایندی


اعلام جزئیات طرح توسعه منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی از زبان شهیدی نیا


تحویل محموله کمکهای کارکنان سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به هلال احمر


منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با لحاظ الزامات زیست محیطی توسعه می‌یابد


پیام تسلیت سازمان منطقه ویژه به به خانواده های داغدار و آسیب دیده زلزله کرمانشاه


دومين تمديد فراخوان دوم ارزيابي صلاحيت مناقصه گران فهرست بلند دستگاه مركزي


سومین دوره بازآموزی مدل تعالی سازمانی


خدمات رسانی خانواده بزرگ صنعت پتروشیمی به زوار اربعین12345

 
  سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
(PETROCHEMICAL SPECIAL ECONOMIC ZONE)
         
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه