سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
 

آمایش سرزمین رمز توسعه صنعت پتروشیمی

آمایش سرزمین رمز توسعه صنعت پتروشیمی
دسته اخبار نفت، گاز، پتروشيمي       تاریخ 1396/10/10       بازدید ها 114

 

صنعت پتروشیمی ایران با توجه به آمایش سرزمین و جذب سرمایه گذاری های جدید می تواند مسیر توسعه خود را با شتاب بیشتری طی کند.

عباس شعری مقدم مدیرعامل پیشین شرکت ملی صنایع پتروشیمی شنبه (9 دی ماه) به عنوان پدر صنعت پتروشیمی در آیین سالگرد این صنعت خاطرات خود را در دوران فعالیت خود در این حوزه تعریف کرد و ضمن بیان روند توسعه و جهش های صنعت از قبل از انقلاب تا کنون راهکارهایی برای رفع موانع تولید پیشنهاد کرد.

وی در این آیین اظهار کرد: صنعت پتروشیمی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی واحدهای زیادی مانند پتروشیمی آبادان، رازی،خارک،ایران و ژاپن یا بندر امام امروزی را داشت و ظرفیت تولید صنعت در حدود 6 میلیون تن بوده است و از ابتدا قرار بود که بخش خصوصی بر این صنعت حاکم باشد و امروز شاهد توسعه بخش خصوصی هستیم.

شعری مقدم دوران سازندگی را اولین جهش رشد صنعت پتروشیمی عنوان کرد و گفت: به دلیل شرایط جنگی واحدهای زیادی در داخل کشور و دور از آب ها راه اندازی شدند و در شرایط کنونی بر اساس آمایش سرزمین واحدها باید بیشتر در کنار آب ها راه اندازی شوند .

وی ادامه داد: براین اساس می توان نتیجه گرفت که بیشتر مشکلات صنعت پتروشیمی مربوط به صنعت نیست و پیشنهاد می کنم شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان نقش توسعه گر در صنعت با راهبردی جدید فعالیت خود را ادامه دهد.

 

 


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: یک شنبه 10 دی 1396     بازدید ها: 114     دسته: اخبار نفت، گاز، پتروشيمي     
 
شما کاربران عزیز می توانید با عضویت در خبرنامه، آخرین اخبار سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید
سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
(PETROCHEMICAL SPECIAL ECONOMIC ZONE)
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه