سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
 

بازدید مدیریت سازمان منطقه ویژه از پتروشیمی تخت جمشید

بازدید مدیریت سازمان منطقه ویژه از پتروشیمی تخت جمشید
دسته اخبار سازمان       تاریخ 1396/10/13       بازدید ها 5620

 

پتروشیمی تخت جمشید، ضمن موفقیت در عملکردهای جاری خود، توسعه زنجیره ارزش خود را در برنامه دارد و چشم انداز روشنی را پیش روی خود ترسیم کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، در تداوم برنامه بازدید مدیرعامل این سازمان از شرکتهای سرمایه گذار منطقه، صبح (سه شنبه 12 دی ماه 1396) هیاتی متشکل از مدیرعامل و مدیران ارشد این سازمان، با حضور در شرکت پتروشیمی تخت جمشید، از نزدیک با برنامه ها، اهداف، پروژه ها و مسائل این شرکت آشنا شدند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، در جلسه با مدیران این شرکت، گفت: سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بعنوان پشتیبان تولید در منطقه برنامه دارد که بصورت دوره ای از شرکتهای سرمایه گذار در منطقه بازدید کند و از نزدیک ضمن دیدار رودررو، مسائل و مشکلات احتمالی ایشان را از نزدیک مورد بررسی قرار دهد.

سید امید شهیدی نیا، پتروشیمی تخت جمشید را یکی از شرکتهای موفق منطقه دانست و افزود: این شرکت ضمن توسعه تولید و انجام پروژه های جدید، برای واحدهای مشابه خود نقش تامین کننده نیرو و پشتوانه فنی را نیز ایفا می‌کند که این زایش نشانه ی پویایی یک مجموعه ی صنعتی است.

وی، تصریح کرد: پیشرفت خوب پروژه ها، هدفگذاری احداث طرح های توسعه ای و تکمیل زنجیره ارزش همگی نشانگر دورنمای خوبی از شرکت پتروشیمی تخت جمشید است.

در این دیدار، مدیرعامل این شرکت ضمن قدردانی از نگاه حمایتی سازمان منطقه ویژه به شرکتهای مستقر در منطقه، به معرفی مسائل کلان مدیریتی شرکت تخت جمشید از جمله، خوراک و محصول، بازار، فروش و صادرات و اهداف آتی پرداخت و در ادامه توضیحات مبسوطی را در خصوص طرح های توسعه ای این شرکت ارائه کرد.

پرویز حمیدی، ادامه داد: شرکت پتروشیمی تخت جمشید، شرکتی کاملا خصوصی است و عملکرد این شرکت تاکنون عملکردی مثبت و رو به رشد بوده است.

مجتمع پتروشیمی تخت جمشید (TJPC) شامل یک واحد تولید الاستومر استایرن بوتادین رابر (SBR) به روش پلیمریزاسیون امولسیونی سرد با ظرفیت 35 هزار تن در سال با تکنولوژی GOODYEAR و یک واحد تولید پلی بوتادین رابر (PBR) به روش پلیمریزاسیون محلولی با کاتالیست زیگلر-ناتا با ظرفیت 18 هزار تن درسال با تکنولوژی BF-GOODRICH می باشد؛ که در زمینی به مساحت 16 هکتار در سایت 2 منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر واقع شده است.

این شرکت مواد اولیه کارخانجات لاستیک سازی را تولید می‌کند و طرح های توسعه ای مختلفی را در بالادست و زنجیره ی ارزش خود در دست مطالعه و اقدام دارد که از جمله آنها ایجاد کارخانه لاستیک سازی در منطقه است.

هم اکنون پروژه واحد 50 هزار تنی تولید PBR با دانش فنی داخلی شرکت با پیشرفت 42 درصد در دست اجراست. بهره گیری از توان داخلی در اجرای این پروژه موجب کاهش شدید هزینه های مربوطه شده است. در دوره ی ساخت و ساز حداقل یکصد نفر بطور مستقیم در پروژه مذکور مشغول بکار هستند.

پتروشیمی تخت جمشید برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود، نخستین آزمون استخدامی داخلی منطقه را با همکاری اداره کار منطقه برگزار کرد و هم اکنون 93 درصد نیروهای شاغل در این شرکت بومی و ساکن منطقه هستند.


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
2
rate rate
0

تاریخ: چهار شنبه 13 دی 1396     بازدید ها: 5620     دسته: اخبار سازمان     

گام بلند منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برای توسعه کارآفرینی


دیدار نوروزی مدیران منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با مدیران استانی خوزستان


سال 97 سال اجرای مدیریت عملکرد است


آتش سوزی در بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر مهار شد


تجلیل از خانواده های ایثارگران پتروشیمی


پيام تبريك مديرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به مناسبت فرا رسيدن سال نو


افتتاح یادمان دفاع مقدس در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی


مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره حراست


نقش مهم امنیت در ایجاد آرامش خاطر تولید کنندگان پتروشیمی


تاکید نوروززاده بر نقش مهم نیروی انسانی و امنیت در روند توسعه


کاشت 32 هزار مترمربع فضای سبز در قطب پتروشیمی کشور


تحلیل رزمایش مقابله با شرایط اضطراری در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی


تشکر و قدر دانی فرمانده ارشدHSE، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی


ضرورت مدیریت افکار عمومی در حوادث و بحران‌های صنعت


گزارش تصویری اجرای مانور سراسری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی (پتروشیمی بندرامام)12345

 
شما کاربران عزیز می توانید با عضویت در خبرنامه، آخرین اخبار سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید
سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
(PETROCHEMICAL SPECIAL ECONOMIC ZONE)
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه