سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
 

بازدید مدیریت سازمان منطقه ویژه از پتروشیمی تخت جمشید

بازدید مدیریت سازمان منطقه ویژه از پتروشیمی تخت جمشید
دسته اخبار سازمان       تاریخ 1396/10/13       بازدید ها 137

 

پتروشیمی تخت جمشید، ضمن موفقیت در عملکردهای جاری خود، توسعه زنجیره ارزش خود را در برنامه دارد و چشم انداز روشنی را پیش روی خود ترسیم کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، در تداوم برنامه بازدید مدیرعامل این سازمان از شرکتهای سرمایه گذار منطقه، صبح (سه شنبه 12 دی ماه 1396) هیاتی متشکل از مدیرعامل و مدیران ارشد این سازمان، با حضور در شرکت پتروشیمی تخت جمشید، از نزدیک با برنامه ها، اهداف، پروژه ها و مسائل این شرکت آشنا شدند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، در جلسه با مدیران این شرکت، گفت: سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بعنوان پشتیبان تولید در منطقه برنامه دارد که بصورت دوره ای از شرکتهای سرمایه گذار در منطقه بازدید کند و از نزدیک ضمن دیدار رودررو، مسائل و مشکلات احتمالی ایشان را از نزدیک مورد بررسی قرار دهد.

سید امید شهیدی نیا، پتروشیمی تخت جمشید را یکی از شرکتهای موفق منطقه دانست و افزود: این شرکت ضمن توسعه تولید و انجام پروژه های جدید، برای واحدهای مشابه خود نقش تامین کننده نیرو و پشتوانه فنی را نیز ایفا می‌کند که این زایش نشانه ی پویایی یک مجموعه ی صنعتی است.

وی، تصریح کرد: پیشرفت خوب پروژه ها، هدفگذاری احداث طرح های توسعه ای و تکمیل زنجیره ارزش همگی نشانگر دورنمای خوبی از شرکت پتروشیمی تخت جمشید است.

در این دیدار، مدیرعامل این شرکت ضمن قدردانی از نگاه حمایتی سازمان منطقه ویژه به شرکتهای مستقر در منطقه، به معرفی مسائل کلان مدیریتی شرکت تخت جمشید از جمله، خوراک و محصول، بازار، فروش و صادرات و اهداف آتی پرداخت و در ادامه توضیحات مبسوطی را در خصوص طرح های توسعه ای این شرکت ارائه کرد.

پرویز حمیدی، ادامه داد: شرکت پتروشیمی تخت جمشید، شرکتی کاملا خصوصی است و عملکرد این شرکت تاکنون عملکردی مثبت و رو به رشد بوده است.

مجتمع پتروشیمی تخت جمشید (TJPC) شامل یک واحد تولید الاستومر استایرن بوتادین رابر (SBR) به روش پلیمریزاسیون امولسیونی سرد با ظرفیت 35 هزار تن در سال با تکنولوژی GOODYEAR و یک واحد تولید پلی بوتادین رابر (PBR) به روش پلیمریزاسیون محلولی با کاتالیست زیگلر-ناتا با ظرفیت 18 هزار تن درسال با تکنولوژی BF-GOODRICH می باشد؛ که در زمینی به مساحت 16 هکتار در سایت 2 منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر واقع شده است.

این شرکت مواد اولیه کارخانجات لاستیک سازی را تولید می‌کند و طرح های توسعه ای مختلفی را در بالادست و زنجیره ی ارزش خود در دست مطالعه و اقدام دارد که از جمله آنها ایجاد کارخانه لاستیک سازی در منطقه است.

هم اکنون پروژه واحد 50 هزار تنی تولید PBR با دانش فنی داخلی شرکت با پیشرفت 42 درصد در دست اجراست. بهره گیری از توان داخلی در اجرای این پروژه موجب کاهش شدید هزینه های مربوطه شده است. در دوره ی ساخت و ساز حداقل یکصد نفر بطور مستقیم در پروژه مذکور مشغول بکار هستند.

پتروشیمی تخت جمشید برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود، نخستین آزمون استخدامی داخلی منطقه را با همکاری اداره کار منطقه برگزار کرد و هم اکنون 93 درصد نیروهای شاغل در این شرکت بومی و ساکن منطقه هستند.


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
2
rate rate
0

تاریخ: چهار شنبه 13 دی 1396     بازدید ها: 137     دسته: اخبار سازمان     

گزارش تصویری بازدید معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی


فعالیت عادی در پتروشیمی نوید زرشیمی ادامه دارد


بازدید مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی


دیدار نوروز زاده با مسولین سازمان منطقه ویژه


تعطیلی واحدهای ستادی شرکتهای پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به دلیل وقوع پدیده گرد و غبار


طرح توسعه دوم MTBE شیمی بافت در دست مطالعه است


معرفی توانمندیهای اقتصادی در دستور کار سه شهرستان خوزستان قرار گرفت


پایان دور نخست آموزش آشنایی با قانون ارتقاء سلامت نظام اداری


بازدید مدیریت سازمان منطقه ویژه از پتروشیمی تخت جمشید


تامین کامل تقاضای PVC مورد نیاز صنایع پایین دستی


دیدار با فرماندار جدید ماهشهر


تبریک برای اتمام یکی از پیچیده ترین عملیات مهار چاه نفت


تصمیم شورای سیاستگذاری تعالی مبنی بر ترجیح نهادینه شدن تعالی بر جایزه


اهدای 5 دستگاه کانکس به کرمانشاه


گسترش دوره های آشنایی با قانون ارتقای سلامت نظام اداری12345

 
شما کاربران عزیز می توانید با عضویت در خبرنامه، آخرین اخبار سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید
سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
(PETROCHEMICAL SPECIAL ECONOMIC ZONE)
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه