سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
 

تداوم مذاکره با شرکت های صاحب نام اروپایی برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران

تداوم مذاکره با شرکت های صاحب نام اروپایی برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران
دسته اخبار نفت، گاز، پتروشيمي       تاریخ 1396/10/16       بازدید ها 128

 

تفاهم نامه های امضا شده از سوی شرکت های پتروشیمی با شرکت های اروپایی بزودی منجر به انعقاد قراردادهای نهایی خواهد شد.

عباسعلی قصاعی رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و آلمان درگفتگو با خبرنگار نیپنا ، درباره جذابیت‌های سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی برای شرکت‌های اروپایی به ویژه شرکت های آلمانی اظهار کرد:‌ اتاق‌های مشترک و به ویژه اتاق ایران و آلمان نقش مهمی در پیوند سرمایه‌گذاران داشته است و سال گذشته 50 هیات از آلمان به ایران سفرکردند که درمیان آنها صاحبان صنایع ،اعضای اتاق‌های بازرگانی آلمان و برخی مقامات دولتی حضور داشتند .

قصاعی عنوان کرد:‌در برخی ازهیات‌های تجاری حدود 30 نفر حضور داشتند و چشم انداز مثبتی از بهبود روابط تجاری ایران و آلمان داشتند و خوشبختانه این روابط اکنون در بالاترین سطح تداوم دارد.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و آلمان با اشاره به چشم انداز مثبت روابط تجاری ایران و آلمان گفت: کارمطالعات فنی و اقتصادی و همچنین انعقاد تفاهم نامه با برخی از شرکت‌های آلمانی برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران به اتمام رسیده است .

وی افزود: ‌پس از برجام وزیران اروپایی از جمله وزیر خارجه آلمان و برخی از مقامات بلندپایه آلمانی نیز در کنار هیات‌های خارجی به ایران سفر کرده‌اند و در مجموع آلمانی‌های بیشترین استقبال را در میان سرمایه‌گذاران اروپایی به خود اختصاص داده اند و این نشان از اهمیت ایران و بسترهای مناسب برای سرمایه گذاری و انتقال دانش فنی دارد.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و آلمان تصریح کرد:‌اگرچه با آمدن ترامپ نوعی تردید در میان برخی ازسرمایه‌گذاران خارجی شکل گرفته است و نگران جریمه درمبادلات بانکی و تجاری با ایران هستند اما در مجموع رفت و آمدهای تجاری مناسبی میان سرمایه‌گذاران ایرانی وآلمانی در جریان است و به نظر می‌رسد نتایج این تلاش‌ها به زودی به ثمر بنشیند.

وی با اشاره به علاقه‌مندی شرکت‌های اروپایی به سرمایه‌گذاری در پتروشیمی ونیزانرژهای تجدید‌پذیر اظهار کرد:‌ آلمان‌ها بیشترین و برترین تکنولوژی های روز جهان را دراختیار داشته و بیشترین علاقه‌مندی را در پسابرجام به بازار ایران نشان داده‌اند .

قصاعی ادامه داد: ‌سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی ایران یکی از پروژه‌های بزرگ و مورد علاقه شرکت های آلمانی است که نیازمند کار مطالعاتی بوده و پس از رفت و آمدهای مکرر مطالعات این طرح‌های سرمایه‌گذاری به اتمام رسیده و تفاهم نامه‌هایی با شرکت های مختلف فعال در صنعت پتروشیمی ایران به امضا رسیده است.

 


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: شنبه 16 دی 1396     بازدید ها: 128     دسته: اخبار نفت، گاز، پتروشيمي     
 
شما کاربران عزیز می توانید با عضویت در خبرنامه، آخرین اخبار سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید
سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
(PETROCHEMICAL SPECIAL ECONOMIC ZONE)
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه