سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
 

منشور اخلاقی

منشور اخلاقی
دسته منشور اخلاقی       تاریخ 1396/10/16       بازدید ها 113

منشور اخلاقی صنعت نفت

ما کارکنان صنعت نفت به عنوان خدمتگزاران جامعه با هدف ارایه خدمات، تکریم انسانها، همکاری و تلاش برای جلب رضایت ارباب رجوع که همانا رضایت خالق یکتاست، بر اصول اعتقادی زیر هم پیمان و استوار خواهیم بود تا در جهت سرافرازی صنعت و اعتلای کشور گام نهیم:

خدا محوری

ما معتقدیم عبودیت، تهذیب نفس و تربیت انسانی محور اصلی توسعه و رشد بشریت بوده و رستگاری و سعادت را در قرب الی اللٌه می‌دانیم. در این راستا حفظ شئونات الهی و آراستگی ظاهری را مقدم می‌شماریم.

صرفه‌جویی

ما در راستای  ترویج فرهنگ استفاده بهینه از منابع، از طریق پرهیز از اسراف و اختیار الگوی بهینه مصرف در زنجیره ارزش از تولید تا مصرف نه تنها همواره در برابر همه نعمت‌ها و خوبی‌ها شکرگزار خداوند بوده و در حفظ آنها کوشا هستیم  بلکه سهم خود را در ارتقای بهره‌وری منابع کشور و حفظ آن برای نسل‌های آینده ادا می‌نمائیم تا از این راه زندگی همراه با سلامت، صلح و شادمانی ادامه یابد.

خدمت به مردم و پاسخگویی

ما خدمت به به جامعه و پاسخگویی به آنان را تکلیف الهی و وظیفه قانونی و انسانی خود می‌دانیم تا از این راه گامی هر چند کوچک در مسیر آسایش و شادکامی آنان برداریم. خدمات ما مزین به اصل مشتری مداری، دقت، سرعت، صداقت، نظم، راًفت اسلامی و آینده‌نگری می‌باشد.

قانون مداری

ما پیروی از قانون و سازگار ساختن اندیشه و عمل با اوضاع در حال تحول و دگرگونی جهان، همچنین بهبود مستمر و ارتقای بهره‌وری و صرفه‌جویی را سرلوحه ذهن خود قرارداده تا از این راه در همه کوشش‌ها پیشرفت و کامیابی تدریجی ولی پیوسته پدید آید.

 کارگروهی برای سعادت همگانی

ما از مسئولیت خطیر خود در برابر اعتلای جامعه خویش و همه هم میهنانمان آگاهیم و بدون وقفه و با هشیاری برای ارتقاء و رشد نسل حاضر و نسل‌های آینده کوشش می‌نماییم. ما حفظ وحدت و تمسک به خرد جمعی و مشارکت همگانی در فضایی سرشار از اعتماد را منشاء پیروزمندی و توفیق سازمانی می‌دانیم.

 امانت داری

ما معتقدیم تبعیض سایه شومی است که یاس و ناامیدی را حاکم می‌گرداند و امانت و انصاف در همه برخوردها موجب مباهات بوده و شایسته سالاری بر مبنای عدالت همیشه سرلوحه کار ماست.

دانش مداری

همواره جهت افزایش آموخته‌ها، بهبود نگرش و پرورش مهارت‌های خویش می‌کوشیم و در همه زمینه‌ها خلاقیت و نوآوری را سرلوحه اندیشه خود قرار می‌دهیم.

کوشش خستگی ناپذیر

برای بهتر کردن عملکرد شخصی و سازمانی به منظور تحقق بخشیدن به رسالت سازمان، جامعه و دست یابی به توسعه ملی، تلاش پیوسته داریم و به هیچ چیز کمتر از بهترین بودن در انجام هر کار رضایت نخواهیم داد.

تعهد کاری

همواره می‌کوشیم احساس مسئوولیت و تعهد کاری را در انجام وظایف خود نسبت به اهداف و خط مشی‌های صنعت نفت، همکاران و اربابان رجوع حفظ نموده و جهت ارتقاء آن تلاش نماییم.

احترام و فروتنی

تلاش می‌کنیم در برابر دیگران علی الخصوص همکاران و اربابان رجوع، صمیمی و فروتن بوده، حقوق ونیازهای آنان را محترم شماریم.

آرزومندیم تلاش ما به ثمر رسد تا ایران اسلامی همچون همیشه، سرافراز و الگویی برتر برای جهانیان باشد. 
شما کاربران عزیز می توانید با عضویت در خبرنامه، آخرین اخبار سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید
سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
(PETROCHEMICAL SPECIAL ECONOMIC ZONE)
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه