تعمیرات اساسی واحد آروماتیک پتروشیمی بندرامام با موفقیت به پایان رسید

شنبه 30 دی 1396
دسته: اخبار منطقه
کد خبر: 7227

تعمیرات اساسی واحد آروماتیک پتروشیمی بندرامام با موفقیت به پایان رسید

 

تعمیرات اساسی واحد آروماتیک شرکت فرآورش بندرامام با تلاش کارشناسان و متخصصان مجتمع طی 23 روز با موفقیت به اتمام رسید.

شرکت سهامی پتروشیمی بندرامام با برنامه ریزی دقیق و از پیش مشخص شده واحد آروماتیک خود را به منظور نوسازی و بازسازی زیرساخت ها از سرویس خارج کرد و عملیات تعمیرات اساسی را در دو مرحله تعویض و تعمیر طی 23 روز و همچنین 110 هزار نفر ساعت با موفقیت و بدون حادثه به پایان رساند.

از امور انجام شده در مرحله اول تعمیرات اساسی می توان به تعویض تیپ فلر ، برشکاری و جوشکاری خطوط پوسیده فلر ، تعمیر Gas Seal Drum در ارتفاع 80 متری بدون استفاده از داربست به روش Rope Access ، تعویض مبدل سطحی 201se، تعویض مبدل های 201 و 202 ، تعویض فن های هوایی و تعویض خطوط "18 و "28 آب دریا اشاره کرد.

گفتنی است با توجه به کارایی کاتالیست استفاده شده ایرانی در راکتور 201 ، شرکت سهامی پتروشیمی بندرامام در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی در این تعمیرات اساسی در راکتورهای 202 و 203 نیز از کاتالیست های ساخت ایران استفاده کرد.

شایان ذکر است واحد آروماتیک فراورش بندرامام با ظرفیت خوراک یک میلیون تن در سال نفتا (برشی از ترکیبات نفتی) به منظور تولید هیدروکربورهای حلقوی از بخش های تصفیه هیدروژنی ، تبدیل کاتالیستی ، تفکیک با حلال و هایدرو دی الکلیشن طراحی شده است.

 

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه