سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
 

لزوم شناخت فعالان صنعت کامپاند از تحولات جهانی بازار

لزوم شناخت فعالان صنعت کامپاند از تحولات جهانی بازار
دسته اخبار نفت، گاز، پتروشيمي       تاریخ 1396/11/16       بازدید ها 2429

 

شناخت دقیق از تحولات موجود در بازارهای بین المللی می تواند صنعت کامپاند ایران را در مسیر توسعه خود متحول کند.

به گزارش خبرنگار نیپنا، رضا محتشمی پور رییس دفتر صنایع پایین دستی پتروشیمی امروز دوشنبه(16 بهمن ماه) در سومین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مستربچ و کامپاند توجه این صنعت به بازارو آشنایی با محدودیت ها و فرصت های آن قابل توجه دانست و اظهار کرد: صنعت پتروشیمی امروز در حال ورود به صنعت کامپاند است و در آینده نزدیک سهم زیادی در بازار این محصولات خواهد داشت به همین دلیل فعالان این صنعت نیاز دارند تا با بخش های مختلف صنعت پتروشیمی همکاری کنند.

وی ادامه داد: از آنجایی که صنعت پتروشیمی به بازارهای بزرگ دسترسی دارد می تواند سهم بزرگی از بازارهای بین‌المللی محصولات کامپاند و مستربچ در اختیار داشته و فرصت مناسبی برای توسعه این صنعت شود.

محتشمی پور امکان همکاری دو صنعت پتروشیمی و کامپاند را در تامین دانش فنی دانست و گفت: صنعت پتروشیمی در مسیر توسعه خود نیازمند صنایع پلیمری است و این امر فرصتی برای افزایش همکاری ها می شود. و از طرفی همزبانی دو حوزه است.

وی افزود: صنعت پتروشیمی نیازمند ورود به این عرصه است و عمده برنامه بین المللی در کشورهای مختلف مانند چین و عربستان توسعه محصولات پلی اتیلن است بنابراین  بازار محصولات صنعت پتروشیمی ایران را برای ورود به این عرصه تحت فشار گذاشته است.

وی در مورد ستاد ویژه توسعه فناوری نانو گفت: یکی از نهادهایی است که می تواند در عرصه تولید دانش به صنعت کامپاند و مستربچ کمک کند و از صنعت پتروشیمی می خواهم که با این ستاد همکاری داشته باشند.


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: دوشنبه 16 بهمن 1396     بازدید ها: 2429     دسته: اخبار نفت، گاز، پتروشيمي     
 
شما کاربران عزیز می توانید با عضویت در خبرنامه، آخرین اخبار سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید
سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
(PETROCHEMICAL SPECIAL ECONOMIC ZONE)
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه