سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
 

گام بلند پتروشیمی امیرکبیر برای کاهش آلودگی محیط زیستی

گام بلند پتروشیمی امیرکبیر برای کاهش آلودگی محیط زیستی
دسته اخبار منطقه       تاریخ 1396/12/15       بازدید ها 135

 

پتروشیمی امیرکبیر به دنبال انجام پروژه انتقال روان آبهای سطحی مجتمع به سمت سیستم پساب های صنعتی ، موفق به حذف انتقال پسابهای آلوده به سمت بیرون مجتمع شد.

به گزارش نیپنا به نقل از روابط عمومی پتروشیمی امیر کبیر شهداد همتیان رئیس محیط زیست شرکت پتروشیمی امیرکبیر اظهار کرد: ما بر این باور هستیم که برای مقابله باآلاینده های احتمالی و کنترل نقاط با پتانسیل آلودگی و نشر مواد آلاینده به محیط، باید در اولین اقدام سیستم استاندارد مدیریت زیست محیطی ISO140001 و HSE-MSرا اجرا کرده و در این راستا با تشکیل کمیته ها و بررسی فرآیندهای هر واحد جنبه های زیست محیطی و پیامدهای آنها را شناسایی کنیم.

وی افزود: همچینن به منظور کنترل این جنبه ها، بر اساس استراتژیک سازمان اهداف مشخص، اقدام اصلاحی و پروژه هایی در جهت کاهش آلایندگی در سه بخش پساب، پسماند و آلاینده های اتمسفری تعریف شود.

رئیس محیط زیست شرکت پتروشیمی امیرکبیر به یکی از اقدامات انجام شده در خصوص پساب اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات اصلاحی مهم، کنترل و پایش مداوم روان آب های سطحی به سمت خوریات بوده که با بررسی نقاط با پتانسیل نشت پساب صنعتی به سطح سایت، نسبت به کاهش و حذف آن ها اقدام نمودیم ،پتروشیمی امیرکبیر در چند سال گذشته همواره تلاش کرده در راستای الزامات سازمانحفاظت محیط زیست مدیریت مناسبی بر خروجی روان آب های سطحی به بیرون مجتمع داشته باشد که آلودگی را به حداقل برساند.

همتیان اضافه کرد: به دنبال بررسی های انجام شده به کمک واحدهای عملیاتی ( بهره برداری ، خدمات فنی و تعمیرات ) بعد از پایش ها و اندازه گیری صورت گرفته پروژه کاهش پساب های سطحی و انتقال آنها به مسیر های پساب های صنعتی اجرا و در دوره های متعدد مورد پایش و تایید قرار گرفت .

وی در ادامه از حذف روان آبهای سطحی آلوده سایت به سمت محیط بیرون مجتمعخبر داد و گفت: از اوایل سال 94 با همکاری واحدهای عملیاتی موفق به حذف پساب های آلوده به بیرون مجتمع شدیم،در چند ماه گذشته نیز پایش های مداومی با موفقیت انجام شده و در حال حاضر نیز در حال انجام میباشد . این روند پایش ها از سوی سازمان حفاظت محیط زیست و محیط زیست سازمان منطقه ویژه نیز در حال انجام میباشد که تاییدی برپروژه است.

رئیس محیط زیست شرکت پتروشیمی امیرکبیر در پایان خاطرنشان کرد این امر در راستای اجرای قوانین، مقررات و الزامات محیط زیست در جهت کاهش آلودگی های منطقه و محیط های آبی بوده است، اجرای دقیق روش های اجرایی، دستورالعمل ها و قوانین محیط زیست مسیری مطمئن در جهت حفظ منابع و محیط و تعامل نزدیک با سازمان حفاظت محیط زیست می باشد.

بر اساس این گزارش ، مجتمع پتروشیمی امیرکبیر در بندرامام در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر در جنوب خوزستان و در زمینی به مساحت 55 هکتار واقع است.

مجموع کل تولیدات پتروشیمی امیرکبیر در 6ماه نخست سال 96 نسبت به مدت مشابه پارسال از 598 هزار و 159 تن به 617هزار و 129 تن افزایش پیدا کرده و مجموع کل تولیدات در سه ماه دوم سال 96 با رشد 29 درصدی نسبت به سه ماه دوم 95از 264 هزار تن به 341 هزارتن افزایش یافته است.

این شرکت با تولید ١١٦ هزار تن انواع محصولات خود در شهریور امسال رکورد تولید خود را شکست.

 


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: سه شنبه 15 اسفند 1396     بازدید ها: 135     دسته: اخبار منطقه     

هدفگذاری پتروشیمی تندگویان برای افزایش 10درصدی ظرفیت تولید


برنامه ریزی برای افزایش 25درصدی تولید در پتروشیمی کارون


پتروشیمی رازی سالانه ۴۰ شغل جدید برای جوامع محلی ایجاد می‌کند


راه اندازی خط جدید بسته بندی شرکت پتروشیمی غدیر


استقرار سیستم مدیریت ایمنی PSM در پتروشیمی امیرکبیر


تولید پتروشیمی بندرامام به مرز 5 میلیون تن رسید


فاز دوم ۴ قرارداد صنعت پتروشیمی با دانشگاه‌ها سال ۹۷ آغاز می‌شود


گام بلند پتروشیمی امیرکبیر برای کاهش آلودگی محیط زیستی


پتروشیمی فجر تندیس بلورین جایزه سرآمدی و بهبود مستمر صنعت نفت را دریافت کرد


افزایش تولید و فروش پتروشیمی مارون


پیشرفت 42 درصدی پروژه بهینه سازی POLY H پتروشیمی شهید تندگویان


تولید پتروشیمی بندرامام از 4.5 میلیون تن گذشت


شرکت بسپاران بندرامام موفق به دریافت پروانه بهداشتی ساخت محصولات پلی اتیلنی شد


ارزش صادرات پتروشیمی لاله از 238 میلیون دلار گذشت


اتمام تعمیرات اساسی پتروشیمی تخت جمشید تا پایان هفته12345

 
شما کاربران عزیز می توانید با عضویت در خبرنامه، آخرین اخبار سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید
سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
(PETROCHEMICAL SPECIAL ECONOMIC ZONE)
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه