سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
 

ظرفیت تولید مجتمع های الفینی 20 درصد افزایش می یابد

ظرفیت تولید مجتمع های الفینی 20 درصد افزایش می یابد
دسته اخبار منطقه       تاریخ 1397/02/05       بازدید ها 41

بعد از وارد سرویس شدن فازهای ۲۰ و ۲۱ پیش بینی می شود تا نیمه دوم سال جاری مازاد تولید اتان نیز داشته باشیم و مجتمع های الفینی می توانند ۲۰ درصد افزایش ظرفیت تولید بدهند.

به گزارش خبرنگار نیپنا، علی محمد بساق‌ زاده مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی در پنجاهمین اجلاس روسای مجتمع های پتروشیمی اظهارکرد: بهینه سازی تولید می‌تواند شامل افزایش ظرفیت تولید و کاهش مصرف انرژی و زدن واحد های جدید با فناوری نوین باشد که حر کت در این مسیر موجب بقای بیشتر واحد‌های پتروشیمی می شود.

وی افزود: انشعاب خط لوله ششم سراسری اواسط سال جاری وارد سرویس می شود و خط انشعابی از امیدیه تا ماهشهر پیش بینی شده است در حال حاضر پیمانکاراجرایی پروژه خط انتخاب شده و دریکسال ۱۰۰ کیلومتر لاین ۳۶ اینچ کشیده خواهد شد و تا ۱۰ سال کمبود خوراک گاز طبیعی وجود نخواهد داشت.

عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: درنیمه دوم سال گذشته با وصل شدن لاین گاز پتروشیمی دماوند و مبین در منطقه عسلویه شرایط تامین خوراک اطمینان آور شد. اتصال گازپتروشیمی پارس به شبکه مبین نیز یک اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری ازنوسانات گاز تامین کنندگان یوتیلیتی در منطقه عسلویه است.

بساق زاده در مورد خوراک اتان گفت: بعد از وارد سرویس شدن فازهای ۲۰ و ۲۱ وضعیت تامین اتان بهینه خواهد شد. پیش بینی می کنیم که تا نیمه دوم سال جاری مازاد تولید اتان نیز داشته باشیم و مجتمع های الفینی می توانند ۲۰ درصد افزایش ظرفیت تولید بدهند. پروژه بید بلند ۲ نیز پیشرفت بالایی داشته و هلدینگ خلیج فارس امیدوار است که این پروژه تا پایان سال راه اندازی شود و تا زمان به سرویس آمدن پتروشیمی گچساران، اتان تولید شده در این پروژه پشتیبان نیاز کل منطقه ماهشهر می شود.

وی در مورد اتیلن نیز گفت: نیمه دوم سال جاری مازاد اتیلن خواهیم داشت و با تکمیل شدن خط لوله اتیلن غرب از تبریز تا میاندوآب و فاز سوم این خط یعنی تا سیامکان می توان ادعا کرد که این لاین شاهرگ اتیلن درتمام کشور خواهد شد.

بساق زاده از روسای مجتمع ها خواست تا ضمن افزایش ظرفیت تولید نسبت به بهینه سازی تولید و ارتقای کیفیت مجتمع ها آینده نگری داشته باشند. هر مجتمعی که بیش از ۲۰ سال عمر کرده باید برای بهینه سازی عملکرد مجتمع اقدام کنند. به عنوان مثال پتروشیمی ارومیه درگذشته یک واحد معمولی بود بعد از واحد دوم سولفات آمونیوم خود به دلیل کمبود اسید واحد اسید سولفوریک ساختند و بعد از آن برای اولین بار واحد سولفات پتاس را راه اندازی کردند که در حال حاضر ۵۵ درصد پیشرفت داشته و نیمه دوم سال به تولید می‌رسد.

در بحث لجستیک نیز اسکله ها و پایانه ها فعالیت بالایی کردند و بازسازی و افزایش راندمان اسکله بندر امام آغاز شده است و ظرفیت بارگیری و ارایه خدمات به پتروشیمی ها گسترش یافته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد پروژه‌های صنعت پتروشیمی به گونه‌ای تعریف شده‌اند که کل تولید صنعت در سال ۱۴۰۴ به ۱۳۸ میلیون تن یعنی ۲/۵ برابر ظرفیت اسمی موجود خواهد رسید.

 


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397     بازدید ها: 41     دسته: اخبار منطقه     

چهار میلیارد دلار در پتروشیمی مسجد سلیمان سرمایه‌گذاری شد


ظرفیت تولید مجتمع های الفینی 20 درصد افزایش می یابد


لزوم استفاده بهینه از خدمات فنی و مهندسی شرکت های ایرانی


برگزاری اجلاس هم اندیشی روسای مجتمع های پتروشیمی در ماهشهر


هدفگذاری پتروشیمی تندگویان برای افزایش 10درصدی ظرفیت تولید


برنامه ریزی برای افزایش 25درصدی تولید در پتروشیمی کارون


پتروشیمی رازی سالانه ۴۰ شغل جدید برای جوامع محلی ایجاد می‌کند


راه اندازی خط جدید بسته بندی شرکت پتروشیمی غدیر


استقرار سیستم مدیریت ایمنی PSM در پتروشیمی امیرکبیر


تولید پتروشیمی بندرامام به مرز 5 میلیون تن رسید


فاز دوم ۴ قرارداد صنعت پتروشیمی با دانشگاه‌ها سال ۹۷ آغاز می‌شود


گام بلند پتروشیمی امیرکبیر برای کاهش آلودگی محیط زیستی


پتروشیمی فجر تندیس بلورین جایزه سرآمدی و بهبود مستمر صنعت نفت را دریافت کرد


افزایش تولید و فروش پتروشیمی مارون


پیشرفت 42 درصدی پروژه بهینه سازی POLY H پتروشیمی شهید تندگویان12345

 
شما کاربران عزیز می توانید با عضویت در خبرنامه، آخرین اخبار سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید
سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
(PETROCHEMICAL SPECIAL ECONOMIC ZONE)
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه