سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
 

تولید دو کاتالیست استراتژیک صنعت پتروشیمی در سال جاری

تولید دو کاتالیست استراتژیک صنعت پتروشیمی در سال جاری
دسته اخبار نفت، گاز، پتروشيمي       تاریخ 1397/02/19       بازدید ها 16

 

مدیر عامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی گفت: در سال جاری تولید دو کاتالیست را در برنامه خود قرار داده ایم که شامل کاتالیست تولید پلی اتیلن با گرید pe100 با پتروشیمی اراک و کاتالیست تولید پلی پروپیلن است.

اسماعیل، قنبری، مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی اظهارکرد:حدود 10 تا 20 درصد از کاتالیست های مورد نیاز پتروشیمی تولید داخلی است و برای تولید کاتالیست های بیشتر به یک برنامه سه ساله نیازمندیم

وی ادامه داد: اساس رسالت شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی در راستای بومی سازی فناوری های روز جهان و حمایت از ساخت داخل اس و در این مسیر آماده مکاری و تعامل با طرح ها و مجتنمع های پتروشیمی در تمام بخش ها هستیم.

قنبری تصریح کرد: ساخت داخل می تواند در مقیاس های مختلف و عناوین مختلفی در صنعت پتروشیمی تعریف  شود وبرخورداری از ظرفیت های داخلی چه در بخش تامین دانش فنی در فرآیندهای پتروشیمیایی و چه تامین و تولید دانش فنی برای ساخت کاتالیست ها و مواد شیمیایی مورد نیاز صنعت پتروشیمی از وظایف ذاتی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی است.

مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی گفت:  تحقق شعار حمایت از ساخت داخل، اساسا جز ماموریت های پژوهش و فناوری پتروشیمی نه امسال بلکه در تمام سال هاست.

وی با اشاره به این که، ساخت داخل زمانی محقق می شود که ما بتوانیم به تکنولوژی مورد نظر برسیم، افزود:  اگر بخواهیم رویکرد عمیق و درستی از مقوله تولید داخل داشته باشیم ابتدا باید به دنبال بومی سازی دانش فنی در بخش های صنعتی کشور برویم.

مدیر پژوهش و فناوری پتروشمی گفت: در راستای تحقق این شعار جدای از فراهم کردن دانش مورد نیاز توسعه پتروشیمی کشور، مانند تکنولوژی تولید پروپیلن از متانول، تولید متانول از گاز، تولید پلی پروپیلن از پروپیلن، تولید آمونیاک و ... بحث دستیابی به دانش فنی و تحقق تولید داخلی کاتالیست های صنعت پتروشیمی را هدفگذاری کردیم.

 


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: چهار شنبه 19 اردیبهشت 1397     بازدید ها: 16     دسته: اخبار نفت، گاز، پتروشيمي     
 
شما کاربران عزیز می توانید با عضویت در خبرنامه، آخرین اخبار سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید
سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
(PETROCHEMICAL SPECIAL ECONOMIC ZONE)
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه