جمعه 12 بهمن 1397
کد خبر: 7887
تعداد بازدید: 270

سردار رادان: مناطق حساس بایستی قواعد و دستورالعملهای متناسب داشته باشند

سردار رادان: مناطق حساس بایستی قواعد و دستورالعملهای متناسب داشته باشند
رئیس مرکز مطالعات راهبردی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (ناجا) عصر روز (چهارشنبه ۱۰ بهمن) در رأس هیاتی به منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی آمد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، سردار رادان و همراهان وی که با ماموریت مطالعات استراتژیک و بررسی زیرساختهای استان، به خوزستان آمده بودند، از منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به عنوان یکی از مناطق حساس وزارت نفت بازدید و با مدیران سازمان منطقه ویژه دیدار‌ کردند. 

رئیس مرکز مطالعات راهبردی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (ناجا) در جلسه ای که با مدیران سازمان منطقه ویژه داشت، گفت: یکی از بخشهای ماموریت ما در سفر به خوزستان، بررسی محیط استراتژیک خوزستان است و صنایع منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برای کشور یکی از مناطق حساس به شمار می‌رود. این صنایع برای کشور جایگزینی ندارد و در شرایط تحریم می‌تواند به کشور کمک کند.

سردار رادان، گفت برای جایی که حساس است بایستی قواعد و دستورالعملهای حساس نوشته شود و اختیارات و مسئولیت های آنها هم متناسب با همین شرایط باشد.‌

وی، همچنین بر تامین امنیت این منطقه تاکید کرد و گفت: همکاران ما در نیروی انتظامی آماده ارائه هرگونه همکاری به صنعت پتروشیمی هستند. 

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در این دیدار، ضمن تسلیت شهادت اخیر دو تن از پرسنل نیروی انتظامی، به معرفی منطقه ویژه و بیان اهمیت پتروشیمی در‌ صنعت و اقتصاد کشور پرداخت و گفت: منطقه ما ۳۸ درصد از تولید محصولات پتروشیمی کشور را در دست دارد و این ظرفیت ۲۶ میلیون تنی گویای اهمیت این منطقه در صنعت کشور است. 

سید امید شهیدی نیا افزود: زیرساختهای گسترده ای در این منطقه برای توسعه صنایع پتروشیمی فراهم شده است و اکنون تنها محدودیت برای طرحهای تکمیلی، کمبود زمین برای طرحهای جدید است. 

وی سپس به معرفی طرحهای موجود در‌منطقه پرداخت و خاطر نشان کرد: حرکت توسعه در‌منطقه ماهشهر به علت محدودیتهایی در خوراک، به سمت طرحهای میانی و پایین دست در زنجیره متتوع محصولات منطقه معطوف شده است. 

شهیدی نیا در پایان سخنان خود برای افزایش تعامل مثبت با نیروی انتظامی اعلام آمادگی کرد و گفت: دریابانی، که بخشی از نیروی انتظامی است می‌تواند ضریب امنیت اسکله های صنعت پتروشیمی را افزایش دهد و همچنین نیاز به ایجاد یک پاسگاه انتظامی در‌ مجاورت منطقه برای انجام فعالیتهای مشترک با حراست ارشد منطقه محسوس است.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه