یک شنبه 13 مرداد 1398
کد خبر: 8196
تعداد بازدید: 311

بهره برداری از پروژه بازیافت آب بلودان کولینگ تاور پتروشیمی شیمی بافت

بهره برداری از پروژه بازیافت آب بلودان کولینگ تاور پتروشیمی شیمی بافت
پروژه بازیافت آب بلودان کولینگ تاور با هدف استفاده مناسب از منابع آب موجود ،صرفه جویی در مصرف و جلوگیری از ورود آب به خور در راستای حفظ محیط زیست در پتروشیمی شیمی بافت به بهره برداری رسید.

به گزارش نیپنا به نقل از روابط عمومی پتروشیمی شیمی بافت، با توجه به معضل کمبود آب طی سالیان اخیر و هدر رفت حجم زیادی از پساب تمیز بلودان کولینگ تاور در کارخانه شیمی بافت، پس از بررسی پساب خروجی بلودان کولینگ تاور به منظور آبیاری فضای سبز کارخانه و شستشوی محیط کارخانه، این پروژه توسط واحد خدمات فنی شرکت طراحی و به اجراء درآمد.

براساس این گزارش، پیش از این برای آبیاری فضای سبز از آب سرویس که از پتروشیمی فجر تأمین گردیده استفاده می شد که در حال حاضر با راه اندازی این پروژه هم از آب دریافتی به شکل بهینه تر استفاده شده و نیز می توان با ارزیابی دقیق میزان دیماند مصرفی ماهانه آب، پرداخت هزینه جهت خریداری آب سرویس و استفاده از آنرا کاهش داد.

همچنین لازم به ذکر است، این طرح در سال ۹۴ موفق به دریافت جایزه بنیاد جهانی انرژی گلوب شده و توانست گواهینامه بین المللی پروژه سبز را از بین ۴۸ پروژه معرفی شده به این مسابقه ، از جامعه مدیریت سبز اروپا و بنیاد جهانی انرژی اخذ نماید.طراحی و پیاده سازی: راد وب