چهار شنبه 16 مرداد 1398
کد خبر: 8206
تعداد بازدید: 162

تسهیل فضای کسب و کار راهبردی برای تکمیل زنجیره ارزش

تسهیل فضای کسب و کار راهبردی برای تکمیل زنجیره ارزش
توسعه متوازن و تکمیل زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی ایران نیازمند تسهیل فضای کسب و کار و حمایت دولت است.

عباس شعری مقدم درگفتگو با خبرنگار نیپنا با اشاره به ضرورت تکمیل زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی با هدف کاهش خام فروشی اظهار کرد: باید زمینه حضور فعالتر بخش خصوصی در صنایع میان دستی و پایین دستی در مسیر توسعه صنعت پتروشیمی فراهم شود و برای تحقق این امر تغییر برخی قوانین در زمینه فضای کسب و کار می تواند اثر بخش بوده و راهگشا باشد.

مدیرعامل پیشین شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که برای تحقق جهش دوم صنعت پتروشیمی نیازمند عزمی ملی هستیم گفت: با توجه به عزم دولت و مجلس برای توسعه صنعت پتروشیمی به عنوانی صنعتی پیشرو باید تمام متولیان امر با همدلی و همکاری به سوی هدف گذاری های پیش بینی شده حرکت کنند.

وی ادامه داد: بدون تردید تکمیل زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی می تواند اقتصاد ایران را متحول کند و برای رسیدن به این هدف سرمایه‌ گذار نیاز به فضای شفاف برای سرمایه‌ گذاری دارد و باید فضا را برای سرمایه‌ گذاری مناسب فراهم کنیم .

شعری مقدم بر تسهیل قوانین و دستورالعمل های سرمایه گذاری در راستای تشویق سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی تاکید کرد و گفت: باید راهکارهای تقویت سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی تقویت شود زیرا این صنعت اشتغال آفرین و از محورهای راهبردی اقتصاد مقاومتی است.

وی تصریح کرد: صنایع بالادستی و میان دستی پتروشیمی در بسیاری از استان ها حضور فعال دارند و  با فرا هم کردن بستر لازم در توسعه صنایع پایین دستی می توان شاهد رشد تکمیل زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی بود.

معاون سابق وزیر نفت در امور پتروشیمی بر لزوم آسیب شناسی و نیز بررسی چالش ها و راهکارهای توسعه صنایع تکمیلی تاکید کرد و گفت: با توجه به وجود دانش و نیز کارکنان و کارشناسان کارآمد و متخصص می توان فضای توسعه کسب و کار را در بخش های میانی و پایین دستی پتروشیمی برای جذب سرمایه های جدید فراهم کرد وهمانطور که اشاره شد تعامل و همکاری تمام ارکان نظام برای رسیدن به هدف گذاری های پیش بینی شده اثر بخش خواهد بود.

 طراحی و پیاده سازی: راد وب