یک شنبه 20 مرداد 1398
کد خبر: 8210
تعداد بازدید: 315

ثبت رکورد جدید تولید در شرکت شیمی بافت/ افزوده شدن 2 مقصد صادراتی

ثبت رکورد جدید تولید در شرکت شیمی بافت/ افزوده شدن 2 مقصد صادراتی
مدیرعامل شرکت شیمی بافت از افزوده شدن 2 مقصد جدید صادراتی خبرداد و گفت: این شرکت در 3 ماه نخست سال 98 بالاترین رکورد تولیدMTBE را رقم زد که 7 درصد افزایش تولید در این مجتمع نسبت به مدت مشابه سال قبل محقق شد.

به گزارش خبرنگار نیپنا ، سیدمحسن شمس، مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیمی بافت، (شنبه، ۱۹ مردادماه) در نشست خبری  اظهار کرد: روند تولید وصادرات ام‌تی‌بی‌یی (MTBE) و رافینت که دو محصول این شرکت هستندبر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در حال انجام است وافزون بر تامین نیاز داخل این محصولات به چند کشور همسایه نیز صادر می شود و خوشبختانه باوجود تحریم‌ها امسال ۲ کشور به مجموعه مشتریان محصولات این شرکت افزوده شد.

وی افزود:بالاترین رکورد صادراتی این شرکت در سال ۹۷ محقق شد ومجموع فروش این شرکت در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، ۱۱۳ درصد رشد داشته است.

شمس با اشاره به اینکه شیمی بافت پارسال ۱۸ میلیون دلار صادرات داشته است گفت: بر اساس قانون باید 70 درصد از ارز حاصل از صادرات در سامانه نیما عرضه کنیم و30 درصد باقیمانده برای تامین تجهیزات ونیازهای شرکت مورد استفاده قرار می گیرد ، اما درسال 97 این شرکت 85 درصد از ارز حاصل از صادرات را در سامانه نیما عرضه کرده است.

مدیر عامل شرکت شیمی بافت گفت:سود خالص این شرکت در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، ۲۸۳ درصد افزایش داشت و در 3 ماه نخست امسال نیز 234 درصد سود محقق شده است و خوشبختانه باید گفت شرکت شیمی بافت از سودآوری مطلوبی برخوردار است.

وی با بیان اینکه ادغام 2 شرکت شیمی بافت وشیمی تکس آریا در دستور کار قرار گرفته است گفت : با ادغام این شرکت ها شاهد سودآوری بیشتری خواهیم بود.

شمس به تولیدMEK در شرکت شیمی تکس آریا اشاره کرد وگفت : این محصول فقط در این شرکت در سطح خاورمیانه تولید می شود و خوشبختانه با تلاش فراوان ونیز مذاکره با وزارت صنعت نیازی به واردات نیست و مادر حال تامین این محصول در کشور هستیم.طراحی و پیاده سازی: راد وب