یک شنبه 20 مرداد 1398
کد خبر: 8211
تعداد بازدید: 309

هدفگذاری برای افزایش تولید پتروشیمی فن آوران درسال 98

هدفگذاری برای افزایش تولید پتروشیمی فن آوران درسال 98
مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران گفت:تولید بیش از ۹۷۵ هزارتن متانول و بیش از ۱۲۰ هزارتن اسیدسیتریک برای سال جاری برنامه ریزی شده است.

محمدجواد بدری، مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران، (شنبه، ۱۹ مردادماه) در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این مجتمع دارای 3 واحدمتانول، اسیدسیتریک و منوکسیدکربن است اظهار کرد: در سال 97 بیش از  یک  میلیون ویکصد هزار تن محصول  تولید کردیم .

وی با اشاره به اینکه رشد تولید صنعت پتروشیمی در کشور، تحریم‌پذیری را کاهش می‌دهدگفت:در این مجتمع ، استراتژی و چشم انداز تولید را در سال 96  تغییر دادیم  که بسیاری از آنها محقق شد و به پایداری تولید ، سودآوری، تولید ایمن و مصرف بهینه انرژی دست یافته ایم .

مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران  گفت: هم اکنون 80 درصد محصولات پتروشیمی فن‌آوران به بازارهای جهانی صادر می‌شود.

بدری ادامه داد :حجم مجموع فروش محصولات شرکت پتروشیمی فن‌آوران در سال ۹۷، ۱۳ درصد افزایش یافت و تولید این شرکت در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، ۹ درصد افزایش داشته است.

وی گفت :ارزش فروش صادراتی شرکت ۱۱۸ درصد و حجم صادراتی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶، نیز ۱۸ درصد افزایش یافت.

بدری با بیان اینکه فروش داخلی نیز ۵ درصد در زمان مذکور افزایش یافته است، ادامه داد: با وجود تحریم‌ها هزینه حمل‌ونقل را در بخش بازرگانی ۶ درصد کاهش داده‌ایم.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی فن‌آوران رشد سود عملیاتی این شرکت را ۲۱۴ درصد و سود خالص را ۱۹۳ درصد در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ عنوان کرد.طراحی و پیاده سازی: راد وب