دوشنبه 15 مهر 1398
کد خبر: 8296
دسته: اخبار
تعداد بازدید: 490

بازدید مدیرعامل از مدیریت اداری-مالی

بازدید مدیرعامل از مدیریت اداری-مالی

صبح (یکشنبه 14 مهر 1398) مدیرعامل این سازمان، مطابق برنامه، از واحدهای مدیریت اداری-مالی بازدید کرد. 
در این برنامه، واحدهای عملیاتی نقلیه و رستوران و دفاتر ستادی اداری و مالی، طی چند ساعت مورد بازدید قرار گرفتند و کارکنان توانستند گزارش کارهای خود را مستقیما در معرض دید مدیریت قرار دهند. 
سیدامید شهیدی نیا در جلسه ای که در پایان این بازدید برگزار شد، گفت: در مدیریت امور اداری و مالی بسیار کارهای خوبی در حال انجام است. سیستماتیک کردن امور و سیستم جامعی که طراحی شده است، بسیار ارزشمند است و امکانات فراوانی از جمله اطلاعات آماری و تحلیلی لحظه به لحظه ای را برای اخذ تصمیمات مبتنی بر واقعیات در اختیار مدیران قرار میدهد. 
وی افزود: در این سیستم، تمام داده های مرتبط با منابع انسانی در تمامی زمینه ها در یک سیستم جامع، یکپارچه و آنلاین موجود است که در تصمیم گیری ها بسیار کارگشاست. 
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، با تاکید بر اهمیت مجموعه ی ستادی مدیریت اداری-مالی در پشتیبانی فعالیتهای سازمان و تاثیری که بخشهای زیرمجموعه ی این مدیریت، می‌توانند در عملکرد کلی سازمان داشته باشند، خاطر نشان کرد: در هر دو حوزه ی مالی و اداری انتظار داریم همکاران مطابق با علم روز حرکت کنند و خصوصا در حوزه تعامل با شرکتها در بخش مالی این بروز بودن حائز اهمیت است. 
وی ادامه داد: حاکمیت سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی باید با اقناع همراه باشد و روشها و اصول ما بایستی کاملا قابل فهم و قابل توضیح باشد. 
شهیدی نیا در ادامه ضمن اشاره به صبوری خاصی که همکاران منابع انسانی باید در پیگیری خواسته های کارکنان داشته باشند، گفت: بایستی به نیازهای معقول کارکنان در این حوزه توجه کنید و در مواجهه با خواسته های خارج از قانون، بایستی همکاران را به شیوه های صحیح توجیه کرد. 
وی یادآور شد: در بحثهای مربوط به نیروی انسانی به محدودیتها بسنده نکرده ایم و پشت دیوار آنها متوقف نشده ایم. ضمن اینکه چارچوبهای مقرراتی و قانونی را حتما رعایت میکنیم، با انعطاف تمام تلاش خود را برای خروج از بن بستهای احتمالی و تسهیل در امور بکار میبریم. 
سید امید شهیدی نیا، ادامه داد: ما نباید به کارهای خوبی که تاکنون انجام شده بسنده کنیم چرا که سیستم نیروی انسانی توقع ایجاد شرایط بهتر را از شما دارند؛ لکن همواره این حرکت ها، بایستی با بازخوردهایی که از نیروی انسانی میگیرید، هم راستا و همسان باشد. 
وی خاطر نشان کرد که منابع انسانی به این مهم آگاه هستند که رعایت عدالت به معنی تساوی در مزایا و پاداشها نیست، بلکه این موارد بایستی براساس کیفیت عملکرد تقسیم شوند تا مدیریت انگیزش در سازمان بدرستی انجام شود.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، انجام ارزیابی اصولی، داشتن برنامه ی مدون و منسجم، شایسته سالاری و هم خوانی برنامه ها با استراتژی ها از ضرورتهایی برشمرد که لازمه ی سلامت سیستم است. 
وی در پایان یادآور شد: نگاه مجموعه های بیرونی به سازمان ما؛ نگاهی مثبت است و هر کسی در درون این مجموعه باید در حوزه ی خودش بهترین عملکرد و اثر بخشی را داشته باشد تا نسل به نسل که رو به جلو میرویم به چارچوبهای ایده آل نزدیکتر شویم.طراحی و پیاده سازی: راد وب