شنبه 20 مهر 1398
کد خبر: 8301
تعداد بازدید: 75

اعزام کاروان موکب حضرت علی اکبر (ع) به سمت مرز شلمچه

اعزام کاروان موکب حضرت علی اکبر (ع) به سمت مرز شلمچه
مراسم بدرقه کاروان خدمتگزاران موکب حضرت علی اکبر علیه السلام به مرز شلمچه با حضور مدیران عامل منطقه و فرماندار شهرستان بندرماهشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، مدیرعامل این سازمان در این مراسم، گفت: موکب حضرت علی اکبر (ع) بصورت فعال و با علاقه و عشق به سالار شهیدان در منطقه شکل گرفته و با پشتوانه ی خوبی که دارند، جهت ارائه خدمات در شرایط مختلف خدمتگزاری خود را اثبات کرده اند.

سیدامید شهیدی نیا، با یادآوری فعالیت این موکب در حوادث زلزله ی کرمانشاه و سیل خوزستان، ادامه داد: این نهال هر ساله بیشتر تقویت میشود و اکنون به یک بازوی اجرایی قوی در موقعیت قمر بنی هاشم (ع) تبدیل شده است.

وی گفت: حضور در این صحنه، توفیقی است که نصیب عزیزانی شده است که داوطلبانه و عاشقانه در این عرصه زحمت میکشند و بایستی بدانید که ایام اربعین، ایام بسیار مهمی است. حضور شما و ارائه ی خدمت به زائرین هم افتخاریست برای شهرستان و هم یک حرکت معنوی است که برای خود خدمتگزاران سرشار از آرامش روحی خواهد بود.

فرماندار شهرستان بندرماهشهر نیز که برای بدرقه ی خادمان موکب، به منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی آمده بود، ضمن آرزوی موفقیت برای اعضای این موکب در خدمت رسانی به زوار، گفت: تمامی ایام متعلق به امام حسین (ع) است و این موکب نشان داده است که هر زمان نیاز بوده در خدمت رسانی عاشورایی کوتاهی نکرده است.

محسن بیرانوند، ادامه داد: موقعیت قمر بنی هاشم نه تنها در شلمچه، بلکه در تمامی چهار مرز ایران، یک موقعیت آبرومند و ممتاز است و امیدارم امسال هم همه در کنار هم با هدف خدمت به زوار امام حسین (ع) یکپارچه و یکدل تلاش کنیم.

وی خاطر نشان کرد که موقعیت قمر بنی هاشم از چندین روز پیش در حال پذیرایی و اسکان زوار بوده و از فردا با استقرار موکب حضرت علی اکبر (ع) در این موقعیت، خدمات این موقعیت بیشتر خواهد شد.

بیرانوند یادآور شد: هم افزایی که بین صنایع پتروشیمی و مردم و کارکنان در راهبری این موکب وجود دارد، می‌تواند یک خدمت خالصانه را ارائه نماید.

موکب حضرت علی اکبر ع در سال 95 با مشارکت کارکنان و شرکت¬های پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی تأمین گردید، منابع مالی و خدمات پشتیبانی از این موکب در قالب اعتبارات شورای راهبردی شرکت¬های منطقه تأمین می-گردد.  این موکب 280 عضو ثبت نام شده دارد که در نوع خود یک رکورد است. اعضای این موکب که ابتدا با کارکنان شرکتهای صنایع پتروشیمی آغاز شد، هم اکنون از 18 شهر کشور عضو دارد. این موکب یکی از موکب¬های موقعیت قمر بنی هاشم شهرستان بندرماهشهر است که در مرز شلمچه مستقر می باشد و تلاش بر این است که امسال روزانه حداقل شش تا هفت هزار وعده و میان وعده غذایی را بین زوار ابا عبدالله الحسین علیه السلام توزیع نماید.

یکی از ویژگیهای این موکب این است که کار خدمت رسانی را به محض پایان اربعین رها نمی کند و سرویس دهی به زائران حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام را تا چند روز پس از اربعین ادامه می دهد تا زائران در راه بازگشت بتوانندبا آسودگی سفر خود را خاتمه دهند.

هم اکنون فضای این موکب برای خدمت رسانی آماده است و از صبح سه شنبه 16 مهرماه 1389 (مصادف با 9 ماه صفر) کار خود را به صورت رسمی آغاز می کند.طراحی و پیاده سازی: راد رایانه