title
چهار شنبه 25 خرداد 1401 کد خبر: 10009 لینک کوتاه 774

منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی مجدانه از ایجاد اشتغال نیروهای بومی شهرستان دفاع می کند

سرپرست اداره کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با تاکید بر اینکه اشتغال یک دغدغه جدی در شهرستان ماهشهر است گفت: این سازمان با همه توان از ایجاد اشتغال بومی در مجموعه شرکت های پتروشیمی با جدیت دفاع خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، محسن ادیبی رئیس روابط عمومی این سازمان در ابتدای مراسم و آیین تودیع و معارفه سرپرست جدید اداره کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی که همزمان با نماز ظهر و عصر در محل مسجد بزرگ الغدیر سازمان منطقه ویژه و با حضور مدیرعامل، اعضا هیات رییسه، مدیران و روسا و کارکنان  سازمانی برگزار شد؛ به اهمیت فعالیت های اداره کار و خدمات اشتغال این سازمان اشاره کرد و گفت: موفقیت چشم اندازها و برنامه ریزی و هدفگذاری فعالیت های کار و اشتغال یک مسئولیت همگانی است و موفقیت آن در گروه همکاری های بین بخشی درون و برون سازمانی است که همواره باید مورد توجه قرار گیرد.
 
در بخش دیگری از این مراسم،  سید هادی تقویی اظهار داشت: نامگذاری سال 1401 از سوی مقام معظم رهبری(مدضله العالی) به عنوان سال تولید، دانش بنیان و اشتغال‌ آفرین، حاکی از اهمیت موضوع مقوله اشتغال است.

وی با تاکید بر اینکه سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در تلاش است تا به منظور تحقق واقعی شعار و منویات مقام معظم رهبری گام های موثری را بر دارد ادامه داد: این سازمان با همکاری بین بخشی، تعامل با مسئولان شهرستان و استان، ایجاد حداکثری فرصت های شغلی پایدار را در دستور کار دارد.

تقوی اضافه کرد: باید توجه داشت که دفاع از اشتغال پایدار به عنوان یک الویت در سطح  منطقه محسوب می شود و همواره باید از آن مجدانه دفاع کرد.
سرپرست اداره کار و خدمات اشتغال یادآورشد: با برنامه ریزی هایی که انجام می شود با محوریت صنعت پتروشیمی کاهش نرخ بیکاری در شهرستان بندر ماهشهر را شاهد خواهیم بود.

ایجاد حدود 600 فرصت شغلی در مجتمع های پتروشیمی طی یک سال گذشته
سرپرست سابق اداره کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی نیز در بخش دیگری از این مراسم بیان داشت: برابر با سیاست های تعیین شده این اداره، طی یک سال گذشته تعداد 600 نفر در مجتمع های پتروشیمی مستقر در منطقه مشغول بکار شدند.
ایرج خسروملا همچنین به عملکرد این اداره در حوزه شکایات و بررسی پرونده ها در یک سال گذشته اشاره کرد و گفت: در این مدت یک هزار و 100 پرونده تشکیل شد که 766 پرونده منجر به رای و مابقی پرونده ها در حال بررسی هستند.
وی اضافه کرد: در بخش صدور مفاصا حساب، 230 درخواست ارائه شد که تاکنون 210 مورد از آنها به سرانجام رسیده و مابقی در دست بررسی هستند.

ایرج خسروملا، سرپرست سابق اداره کار و خدمات اشتغال این سازمان خاطرنشان کرد: در این مدت 125 مورد بیمه بیکاری برقرار شده است.

گفتنی است، در پایان این مراسم احکام صادره قرائت و توسط مدیرعامل و تعدادی از اعضا هیات رئیسه سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اهدا شدند.
 طراحی و پیاده سازی: اکسین ویرا