title
سه شنبه 31 خرداد 1401 کد خبر: 10018 لینک کوتاه 379

شورای راهبردی از ایجاد پوشش گیاهی حرا در خوریات ماهشهر حمایت می کند

اجرای طرح پویش ملی ایران سرسبز، هر ایرانی یک درخت، هر شهیدهزار درخت بامحوریت سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و از محل بودجه شورای راهبردی
 
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با اشاره به برنامه ریزی های بالادستی در شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای حمایت از توسعه فضای سبز مجاور صنایع گفت: شورای راهبردی شرکت‌های پتروشیمی از ایجاد پوشش گیاهی درخت حرا در خوریات بندر ماهشهر پشتیبانی و حمایت می‌کند.
 
به گزارش روابط عمومی و دبیرخانه مسئولیت اجتماعی، سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، دکترپیام برزگر در نشست کارشناسی توسعه فضای سبز منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اظهار داشت: توسعه فضای سبز در مجاورت صنایع پتروشیمی یک برنامه بالادستی است که از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران مورد تاکید قرار گرفته است.
 
وی اضافه‌کرد: توسعه پوشش فضای سبز در منطقه ویژه پتروشیمی اقتصادی در راستای مسئولیت‌های اجتماعی صنایع و با هدف ایجاد بهبود شرایط  زیست محیطی منطقه و بنفع مردم انجام خواهد شد.
 
برزگر تصریح‌ کرد: شورای راهبردی از طرح تهیه شده در مجموعه "بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی صنایع پتروشیمی" به منظور گسترش توسعه پوشش گیاهی درخت حرا در خوریات بندر ماهشهر پشتیبانی می‌کند.
 
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ادامه‌ داد: باتوجه به شرایط جزرومدی در خوریات بندر ماهشهر، این منطقه از ظرفیت مناسبی برای ایجاد نهالستان درخت حرا برخوردار است.
 
وی با بیان اینکه ایجاد این نهالستان علاوه بر اینکه می‌تواند به ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار تبدیل شود افزود: نهالستان هایی که در منطقه ایجاد می شود، زمینه ساز کاشت و تکثیر نهال و صادرات حرا را به مناطق دیگر فراهم 
می کند.
 
رئیس شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ادامه‌ داد: با همکاری های بین بخشی مجموعه‌های پتروشیمی و سازمان حفاظت از محیط زیست، توسعه پوشش گیاهی درخت حرا در منطقه بصورت پایدار رقم زده می‌شود.
 
رئیس کل بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی صنایع پتروشیمی: منطقه ماهشهر الگویی برای هاب های پتروشیمی در پوشش گیاهی حرا است
 
رئیس کل بهداشت، ایمنی و محیط زیست شرکت ملی صنایع پتروشیمی در بخش دیگری از این نشست از اقدامات صورت گرفته در زمینه کاشت و پوشش گیاهی درخت حرا در شهرستان بندر ماهشهر را الگویی  مناسب برای دیگر هاب‌های پتروشیمی عنوان‌کرد و گفت: تا کنون با همکاری سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی 500 هکتار از اراضی خوریات بندر ماهشهر به کشت حرا اختصاص یافته است. 
 
داوود عمادی بابیان اینکه مطابق با طرح محیط زیستی که در شر کت ملی صنایع پتروشیمی تهیه شده قرار است ۸ میلیون اصله نهال حرا در مجاورت هاب های پتروشیمی کشت شود، افزود: بعد از انجام عملیات اجرایی این طرح در شهرستان ماهشهر، کشت نهال حرا در عسلویه استان بوشهر و منطقه مکران واقع در استان سیستان و بلوچستان انجام خواهد شد.
 
وی گسترش فضای سبز را یک مسئولیت قانونی صنایع دانست و اضافه کرد: برابر با ضوابط قانونی باید معادل 10 درصد فضای صنعتی نسبت به ایجاد فضای سبز اختصاص یابد.
 
عمادی خاطرنشان کرد: منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی نسبت به تکلیف قانونی خود  مبنی بر ایجاد فضای سبز پیشی گرفته است و برنامه ریزی های صورت گرفته برای کاشت سالانه 200 هکتار درخت حرا در راستای طرح های توسعه منطقه محسوب می شود.
 
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بندر ماهشهر: منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در کاشت یک هزار هکتار درخت حرا مشارکت می کند
 
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بندر ماهشهر با اشاره به اینکه طرح کاشت یک هزار اصله نهال حرا با هدف توسعه محیط زیست منطقه انجام می شود گفت: مشارکت شورای راهبردی شرکت های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در اجرای طرح کاشت یک هزار اصله نهال درخت حرا در چارچوب مسئولیت های اجتماعی این صنعت خواهد بود.
 
حجت الله جلیلیان اضافه کرد: سالانه 200 هکتار از خوریات منطقه برای کاشت این نهال ها اختصاص خواهد یافت که با حمایت شرکت های پتروشیمی این طرح محقق خواهد شد.
 
 آخرین خبر
طراحی و پیاده سازی: اکسین ویرا