title
چهار شنبه 12 مرداد 1401 کد خبر: 10099 لینک کوتاه 204

همگام با سیاست های کلان سازمان پدافند غیرعامل

سازمان منطقه ویژه در حوزه پدافند غیرعامل رویکردهای نوینی را در دستور کار خود قرار داده است

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی: سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در حوزه پدافند غیرعامل و همگام با سیاست های کلان سازمان پدافند غیرعامل رویکردهای نوینی را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، پیام برزگر روز سه شنبه 11 مرداد، در آیین ابلاغ حکم فرماندهی ارشد پدافند غیرعامل و مدیریت شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اظهار داشت: این سازمان متولی تامین زیرساخت های مورد نیاز تداوم و افزایش تولید محصولات پتروشیمی است و به اجرای سیاست های حاکمیتی در محدوده منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی می پردازد.
 
وی با اشاره به اینکه بخش مهمی از تمرکز این سیاست ها در زمینه توسعه و سرمایه گذاری متمرکز شده است بیان داشت: این در حالی است که به واسطه برخی تهدیدها، مسائل پدافند غیرعامل نیز به عنوان یک اولویت و بخش مهمی از سیستم مدیریت، در اولویت برنامه های کاری سازمان قرار دارد.
 
فرمانده ارشد مدیریت شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با اشاره به اقدامات کاربردی در زمینه های پدافندی طی ادوار گذشته بیان داشت: برخی از این اقدامات باید مورد ارزیابی، بازنگری و بروز رسانی قرارگیرد تا احتمال آسیب به صنعت تا حد زیادی کاهش یابد.
 
برزگر با بیان اینکه باید به مسائل مختلفی در حوزه پدافندی توجه کرد، که یکی از این مباحث، توجه به توسعه فضای اشتغال و کسب و کار در منطقه است گفت: کاهش نرخ بیکاری در شهرستان بندرماهشهر و سایر بخش ها، به افزایش رضایتمندی و بهبود عملکرد پدافندی صنعت پتروشیمی در این منطقه منجر خواهد شد.
 
وی ادامه داد: امروز سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در قالب اقدام پدافندی، به مسئله سرمایه گذاری(با هدف تولید ثروت و اشتغالزایی) نگاه ویژه ای دارد و زمینه های لازم برای ارائه خدمات به سرمایه گذاران را فراهم می آورد.
 
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با بیان اینکه زمین های موجود در این منطقه رو به اتمام است گفت: بخشی از زمین های موجود به طرح های سرمایه گذاری در زمینه تکمیل زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی اختصاص یافته است.
 
برزگر تصریح کرد: به منظور توسعه فعالیت های سرمایه گذاری، اجرای فاز دوم منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ضروری است تا از این طریق، زمین و زیرساخت های مورد نیاز آتی سرمایه گذاران صنعت پتروشیمی فراهم گردد.
 
وی به مقوله بعد نرم پدافند غیرعامل اشاره کرد و گفت: سامانه اطلاع رسانی و ارتباطات امن بین شرکت های مستقر در منطقه، یکی از ارکان کاربردی در پدافند نرم محسوب می شود.
 
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اضافه کرد: یکی دیگر از رویکردهای پدافندی این سازمان، توجه به حوزه ایمنی زیرساخت ها، امور ترافیکی و مسیرهای ارتباطی است.
 
برزگر بروزرسانی طرح های جامع پدافندی این منطقه را ضروری عنوان کرد و گفت: یکی از اقدامات کاربردی در بخش پدافند غیرعامل، موضوع تامین آب شیرین از طریق آب دریا است که با جدیت در دستور کار صنعت پتروشیمی قرار دارد.
 
وی استقلال صنعت پتروشیمی و قطع وابستگی به خارج از کشور را ضروری دانست و تصریح کرد: به واسطه برخی تهدیدها (تحریم ها)، مسائل بازرگانی نیز باید یکی از جنبه های پدافندی محسوب شود تا از ضرر و زیان احتمالی مجتمع های تولیدی جلوگیری گردد.
 
برزگر همچنین توجه به تهدیدات دریاپایه، توجه به خلاقیت و راه حل های نوآورانه، توجه بیشتر به مباحث پیشگیرانه و آموزش و استفاده موثر از ظرفیت بسیج و جامعه ایثارگری منطقه ویژه را از رویکردهای دیگر سازمان منطقه ویژه پتروشیمی در حوزه پدافند غیر عامل عنوان کرد.
 آخرین خبر
طراحی و پیاده سازی: اکسین ویرا