سه شنبه 16 شهریور 1400
کد خبر: 9543
دسته: اخبار
تعداد بازدید: 92

بازدید مدیرعامل سازمان منطقه ویژه از بیمارستان صنایع پتروشیمی و سانترال مبارزه باکرونای منطقه

بازدید مدیرعامل سازمان منطقه ویژه از بیمارستان صنایع پتروشیمی و سانترال مبارزه باکرونای منطقه
به گزارش روابط عمومی و دبیرخانه مسئولیت اجتماعی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، سیدامید شهیدی نیا، صبح امروز سه‌شنبه (شانزدهم‌ شهریورماه ۱۴۰۰) از بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر بازدید نمود. 
این بازدید با همراهی مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی و تنی چند از مسئولین منطقه انجام گردید.
در جریان این بازید که با هدف کمک به ساماندهی و تقویت زیرساخت ها و رفع نیازهای خدمات درمانی صنعت انجام پذیرفت، تصمیمات مهم اتخاذ و بخش مهمی از مصوبات اخیر شورای راهبردی پیگیری گردید. 
در ابتدا این بازدید دکتر امیرپور رئیس بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر، ضمن خوشامدگویی، با بیان این که همراهی و حضور مدیران صنعت و توجه خاص به مشکلات مجموعه بهداشت و درمان شهرستان در این شرایط سخت، موجب دلگرمی پرسنل و کادر بهداشت و درمان را فراهم نموده و همواره مساعدت های صنعت توانسته است، به رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان کمک های موثری نماید.
ایشان با اشاره به اولویت های نیاز بیمارستانی، به موضوع کمبود دستگاه سی تی اسکن اشاره نمود و تامین دستگاه سی تی اسکن بیمارستان را بسیار ضروری برشمرد و گفت: بعلت شرایط ناشی از اپیدمی کووید19 و قرار داشتن در شرایط پیک بیماری، استقرار و راه اندازی این دستگاه الویت اول و نیاز ضروری این مجموعه می باشد.
در ادامه پیگیری این درخواست شهیدی نیا، ضمن تاکید بر اهمیت استقرار این دستگاه، موضوع را راسا بصورت تماس تلفنی با دکتر هاشمی مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، پیگیری و در این خصوص مقرر شد که با تسریع در پیگیری این امر از سوی سازمان بهداشت و درمان نفت، موضوع با جدیت بیشتری دنبال شود و دستگاه مذکور جهت خدمات رسانی در اختیار بیمارستان صنایع پتروشیمی قرار گیرد. 
رئیس بیمارستان صنایع پتروشیمی، با بیان اینکه کمبود فضای استاندار مناسب برای انبار دارویی، همواره یکی از نیازهای اساسی و از دغدغه های جدی بیمارستان در سال های اخیر بوده است، ضمن موافقت با این درخواست مقرر شد، برای رفع این مشکل و تا زمان ساخت و تجهیز فضای مورد نظر موقتا" مکان مناسبی تجهیز و مورد استفاده قرارگیرد. 
در ادامه این دیدار، با حضور در مرکز اورژانس بیمارستان و سایر بخش های بستری بیماران کرونایی، انبار دارویی و از محل استقرار تجهیزات و لوازمات تخصصی بیمارستانی که از محل بودجه شورای راهبردی طی سنوات اخیر تهیه و تامین شده بود بازدید و در همین رابطه  توضیحات لازم نیز توسط دکتر امیرپور داده شد.
مدیرعامل و رئیس شورای راهبردی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در حاشیه این بازدید بیان داشت: متاسفانه ویروس کرونا تمامی اقشار جامعه را به نوعی با خود درگیر ساخته و کادر درمان نیز در خط مقدم جبهه سلامت بیشترین فشار را متحمل می‌شوند، و البته شهروندان نیز همواره قدردان پزشکان و پرستاران شهرستان هستند و امیدورایم که مردم متقابلا با درک این شرایط خطیر، نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی جدیت و اهتمام بیشتری داشته باشند و با این کار خود به کادر درمان کمک نمایند تا بتوانیم با شتاب بیشتری از پیک شرایط موجود خارج شویم. 
سید امید شهیدی نیا افزود: مدیران عامل شرکت های  منطقه، همواره در راستای صیانت و سلامت جامعه سعی داشته اند تا همراستا با سایر دستگاه های اجرایی در مبارزه با ویروس کرونا نقش آفرین باشند و از ابتدای شکل گیری این بحران تلاش شده است که با اتخاذ تصمیمات موثر و از محل بودجه شورای راهبردی منابع و اعتبارات موثری به مراکز درمانی و بیمارستانی داشته باشند. لذا این آمادگی وجود دارد تا مرحله ریشه کن سازی این بیماری منحوس این قبیل کمک ها ادامه یابد. 
وی در بخش دیگری از بازدید ضمن حضور در بین کادر درمان بیمارستان افزود: با توجه به اینکه رسیدگی به بیماران کرونایی، سلامت کادر پزشکی را نیز مخاطراتی مواجه ساخته است اما همواره شاهد ایثار و تعهد و مسئولیت پذیری کادر درمان هستیم و این روحیه منجر می‌شود تا از هیچ تلاشی برای بهبود بیماران کوتاهی نکنند و ما نیز متقابلا بر خود وظیفه می‌دانیم تا در این مسیر با رسیدگی به نیازهای پرسنل و بیمارستان آنان را حمایت کرده و تا حد امکان با تجهیز و بسیج امکانات، بخشی از نیاز زحمت‌کشان حوزه بهداشت و درمان را تامین نماییم. 
براساس این بازدید، رئیس شورای راهبردی پس از دریافت گزارشی جامعی از وضعیت و کمبودهای این مرکز درمانی، و در صحبت با تعدادی از بیماران، ضمن ارزوی بهبودی برای این عزیزان،  از نزدیک مطالبات آنان را بررسی و دستور پیگیری برای تامین نیازهای مجموعه از صادر کرد.
ایشان ضمن قدردانی از خدمات کادر درمان در این شرایط سخت شیوع بیماری وافزایش چشمگیر مراجعین، آرزوی تندرستی برای جهادگران عرصه سلامت را از درگاه ایزد منان خواستار شدند و افزودند: که در راستای افزایش انگیزه و در جهت تکریم‌ و قدردانی از زحمات‌ کارکنان درمان، پرداخت پاداش به این بخش از کارکنان، از محل بودجه شورای راهبردی صنایع پتروشیمی در دستور کار قرار دارد و در اسرع وقت این پرداخت نیز صورت خواهد گرفت.
 


طراحی و پیاده سازی: راد وب