دوشنبه 22 شهریور 1400
کد خبر: 9553
دسته: اخبار
تعداد بازدید: 37
با هدف توسعه زنجیره ارزش

قرارداد بهره برداری، تعمیر و نگهداری از بزرگترین خط لوله انتقال اتیلن جهان امضا شد

قرارداد بهره برداری، تعمیر و نگهداری از بزرگترین خط لوله انتقال اتیلن جهان امضا شد
با هدف تکمیل زنجیره ارزش و توسعه صنعت پتروشیمی در استان های غرب و شمال غرب کشور، قرارداد بهره برداری، تعمیر و نگهداری خط لوله اتیلن غرب میان شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان مالک خط و شرکت راه اندازی و بهره برداری صنایع نفت (اویکو) امضاء شد.

به گزارش خبرنگار نیپنا؛  آیین امضای قرارداد بهره برداری، تعمیر و نگهداری خط لوله اتیلن غرب،به عنوان نخستین قرارداد در نوع خود که شامل خطوط لوله و ایستگاه های تقویت فشار در صنعت نفت است ،  یکشنبه (21 شهریورماه) با حضور بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ، فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و مدیران شرکت های اویک و اویکو و نیز نمایندگان نهادهای نظارتی امضا شد.

برپایه این گزارش، از تابستان 1399و پس از واگذاری خط لوله اتیلن غرب به شرکت ملی صنایع پتروشیمی، ضمن تداوم توسعه در راستای وظایف حاکمیتی خود و به منظور حفظ و گسترش سرمایه های ملی و زیرساخت های صنعت پتروشیمی با برگزاری مناقصه ، شرکت اویکو در مرداد ماه سال جاری به عنوان پیمانکار بهره برداری و تعمیر و نگهداری این خط لوله ملی مشخص شد.

برپایه این گزارش، خط لوله اتیلن غرب علیرغم اینکه توسط دولت احداث شد و در سال 1391 به بهره برداری رسید، همزمان با واگذاری مجتمع های پتروشیمی، به بخش خصوصی واگذار شد .

این گزارش می افزاید، شرکت ملی صنایع پتروشیمی با همکاری نهادهای نظارتی و سایر مبادی ذیربط از سال 1397، به منظور صیانت از بیت المال، تلاش کرد تا ضمن ایجاد رابطه منطقی وشفاف مالی با بخش خصوصی، وظیفه بهره برداری، تعمیر ونگهداری این خط لوله را برعهده گیرد.

 طراحی و پیاده سازی: راد وب