shoare-sal
 
{{{block - 36}}}
title
چهار شنبه 10 اسفند 1401 کد خبر: 10439 لینک کوتاه 392

مانور سراسری حوادث مرکب شیمیایی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برگزار شد

با هدف حفظ و ارتقاء سطح آمادگی نیروهای عملیاتی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در مواجهه با حوادث و بحران های احتمالی، مانور سراسری حوادث مرکب شیمیایی با مشارکت بیش از چهارصد نفر و ۱۳ شرکت پتروشیمی و سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، مانور سراسری حوادث مرکب شیمیایی با تمرکز بر نشت گازهای سمی و آتش سوزی، در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برگزار شد.
 
در این رزمایش که با مشارکت ۱۳ شرکت پتروشیمی و سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت و بیش از ۴۰۰ نفر از نیروهای ستادی و عملیاتی برای نخستین بار به لحاظ گستردگی و ترکیب حوادث شیمیایی، آتش سوزی همراه با حوادث جاده ای در سطح منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برگزار گردید و میزان آمادگی و نحوه عملکرد کارگروه های مدیریت و عملیات در شرایط اضطراری مورد ارزیابی قرار گرفت.
 
پیام برزگر فرمانده ارشد شرایط اضطراری و مدیریت بحران منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در تشریح ابعاد این مانور، اظهار کرد: مانور سراسری حوادث مرکب شیمیایی برای نخستین بار و با تمرکز بر نشت گاز کلر و آتش سوزی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در ابعاد گستره انجام شد.
وی افزود: آمادگی همه جانبه یکی از ارکان اصلی مدیریت شرایط اضطراری و پدافند غیرعامل است و به همین منظور باید از آمادگی تجهیزات و به خصوص نیروی انسانی اطمینان حاصل کنیم.
 
برزگر بیان کرد: در این رزمایش هماهنگی میان سازمان منطقه ویژه، شرکت های پتروشیمی و سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت و با حضور گروه های ارزیاب از جوانب گوناگون مورد بررسی قرار گرفت.
 
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با بیان اینکه مانورهای سالانه با هماهنگی سازمان پدافند غیرعامل کشور و پدافند غیرعامل وزارت نفت برگزار می شود، گفت: این مانور که برای نخستین بار در سطح گسترده برگزار شد از نگاه اولیه ارزیابان عملکرد قابل قبولی داشت که نشان از تجربه و آموزش های موثر نیروهای عمل کننده در رزمایش دارد.
 
برزگر ضمن تشکر از تمامی شرکت‌ها و واحد‌های درگیر در مانور، این هماهنگی را حاصل کار شبانه روزی و آموزش‌های فشرده همکاران در چند ماهه اخیر و پشتیبانی مدیران عامل و درخور تقدیر و تشکر دانست. ایجاد یک ساختار نظام مند و ادبیات استاندارد برای مانورهای شیمیایی ترکیبی و سنجش سطح آمادگی شبکه اورژانس و بهداری‌های منطقه ویژه را از نوآوری‌ها و دستاوردهای ارزشمند این مانور عنوان کرد.
 
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در پایان گفت: از همه واحدها و کارکنان و مدیران عامل شرکت کننده در این رزمایش تشکر می‌کنم، منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی مظهر استقلال صنعتی و مایه غرور و افتخار صنعت پتروشیمی در کشور است.طراحی و پیاده سازی: اکسین ویرا