shoare-sal
 
{{{block - 36}}}
title
چهار شنبه 17 اسفند 1401 کد خبر: 10460 لینک کوتاه 134

در آیین روز درختکاری و آغاز عملیات اجرایی فاز دوم نهالستان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی مطرح شد؛

منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تولید کننده بذر و نهال درخت حرا می‌شود

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در آیین گرامی‌داشت روز درختکاری از برنامه‌ریزی این سازمان برای تولید انبوه بذر و نهال درخت حرا و کاشت در خورهای منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، آیین گرامی‌داشت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی با حضور مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، امام جمعه و بخشدار بندر امام خمینی(ره)، مدیران عامل شرکت‌های دانش بنیان، روئسای اداره منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست شهرستان بندرماهشهر در نهالستان این سازمان برگزار شد.
پیام برزگر مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در این آیین اظهار کرد: کاشت درخت و درخت‌کاری سنت پیامبر اعظم و از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است و ما در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی باید سرآمد کاشت درخت، بویژه درختان مثمر همانند نخل و ایجاد فضای سبز باشیم.
وی افزود: کاشت ۲۰۰ هزار اصله نهال حرا در خورهای شهرستان بندرماهشهر به همت شرکت‌های پتروشیمی و سازمان منطقه ویژه اقدام مثبتی در جهت افزایش سرانه فضای سبز و توسعه گردشگری شهرستان بود که امیدواریم در سال آینده با نهال تولید شده از نهالستان سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی فازدوم کاشت را ادامه دهیم.
برزگر بیان کرد: سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با توسعه نهالستان در فاز دوم امکان تبدیل شدن به قطب تولید نهال حرا در کشور را دارد؛ گونه گیاهی ای که با اقلیم منطقه سازگاری کامل دارد و علاوه بر خواص محیط زیستی فراوان زیبایی فوق العاده‌ای به خورهای شهرستان خواهد بخشید.

پتروشیمی سبب ایجاد جنگل‌های حرا در شهرستان بندرماهشهر شده است

حجت الله جلیلیان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بندرماهشهر با اشاره به آغاز عملیات اجرایی کاشت ۲۰۰ هزار اصله نهال حرا با حمایت شرکت‌های پتروشیمی بیان کرد: جنگل های مانگرو ( حرا ) شهرستان بندرماهشهر در استان خوزستان بی نظیر است. این گونه گیاهی توسط پتروشیمی‌ها در منطقه کاشته شد و امروز با تولید بذر یک گونه بومی منطقه محسوب می‌شود.
وی افزود: تا قبل از کاشت حرا توسط شرکت‌های پتروشیمی در منطقه، یک درخت حرا هم در منطقه نداشتیم اما امروز خوشبختانه شاهد ثمر دادن تلاش‌های چندین ساله برای کاشت این گونه گیاهی با ارزش هستیم.


سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی فراتر از الزامات قانونی به محیط زیست اهمیت می دهد

ایرج سلیمانی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندرماهشهر نیز در این آیین اظهار کرد: سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اقدامات خوبی در زمینه حفاظت از محیط زیست و همچنین افزایش فضای سبز داشته است.
وی افزود: این سازمان فراتر از الزامات قانونی به محیط زیست اهمیت می‌دهد و بر اساس آمارها بیش از ۱۵ درصد از مساحت منطقه را به فضای سبز اختصاص داده است و این مقدار هم با برنامه‌ریزی انجام شده افزایش می‌یابد که شایسته تقدیر است.
در انتهای این مراسم که به همت شهرداری سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برگزار گردید، مدعوین و شرکت‌های دانش بنیان هر کدام یک نفر نهال نخل مثمر را به نام خودشان در نهالستان سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی غرس کردند.طراحی و پیاده سازی: اکسین ویرا