shoare-sal
 
{{{block - 36}}}
title
چهار شنبه 17 اسفند 1401 کد خبر: 10461 لینک کوتاه 274

اختتامیه رویداد فناورانه پتروفن زون در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برگزار شد

رویداد فناورانه پتروفن زون که برای نخستین بار در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برگزار شد، با انعقاد 34 تفاهمنامه همکاری بین شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های بزرگ تولید کننده محصولات پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، اختتامیه رویداد فناورانه پتروفن زون با حضور مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، معاون اقتصادی استاندار خوزستان، رئیس پارک علم و فناوری خوزستان، رئیس شبکه ملی فن بازار کشور، مدیران عامل شرکت‌های دانش بنیان، مدیران عامل شرکت‌های پتروشیمی کارون، شهید تندگویان، فجر و اروند، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان و بندر ماهشهر، مدیرعامل شرکت شتاب دهنده اینترنت اشیاء ایران و چهره‌های علمی استانی و کشوری و بسیاری از مدیران و روسای شرکت‌های پتروشیمی منطقه ویژه در سالن شهید همدانی این سازمان برگزار شد.
 
در این رویداد فناورانه از میان527 رزومه ارسالی توسط شرکت‌های دانش بنیان و پس از فرآیند مصاحبه تخصصی توسط یک شرکت شتاب دهنده خوزستانی به نام اینترنت اشیاء ایران، بیش از ۲۰ شرکت از ۱۷ استان کشور انتخاب شده که موفق به انعقاد ۳۴ تفاهم‌نامه با پنج شرکت بزرگ تولید کننده محصولات پتروشیمی جهت حل تقاضاهای فناورانه آنها در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی شدند.
 
پیام برزگر مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در اختتامیه رویداد پتروفن زون اظهار کرد: در راستای تحقق شعار سال و جامه عمل پوشاندن به منویات مقام معظم رهبری، سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی خود را متعهد به حمایت از شرکت‌های دانش بنیان می‌داند.
 
وی افزود: هدف از رویداد پتروفن زون حل نیازهای فناورانه شرکت‌های پتروشیمی است که برای نخستین بار در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بصورت متمرکز و با دقت و سرعت به انجام رسید.
 
برزگر بیان کرد: فرمایش امیرالمومنین حضرت علی(ع) را باید مورد توجه قرار دهیم که فرمودند «علم قدرت است»، هرکس بدان دست یابد قدرتمند می‌شود و هر کس به علم دست پیدا نکند مغلوب خواهد شد؛ ما برای پیشرفت صنعت پتروشیمی راهی جز استفاده از دانش بنیان‌ها و اعتماد به جوانان ایرانی نداریم و دانش بنیان‌ها مهم‌ترین پیشران اقتدار صنعتی هستند.

​​​رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت: نگاه منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به آینده به دانش بنیان‌ها گره خورده است؛ واقتدار صنعتی صرفا با تکیه و اعتماد به دانش بنیان‌ها محقق می‌شود. شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند از ظرفیت خالی ۷.۵ میلیون تنی  و سرمایه بیش از ۳۰ میلیارد دلاری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی استفاده کنند.
 
وی ادامه داد: جوانان پر انرژی شهرستان و استان توانایی ایجاد تغییر و تحول اقتصادی در این استان را دارند و نمونه آن‌ها همین شرکت‌های دانش بنیان مستقر در منطقه ویژه هستند؛ کافی است اراده کنند و ما در منطقه ویژه تمام قد آماده خدمتگزاری به آنها هستیم تا با واگذاری دفتر کار، زمین، تسهیل در برقراری ارتباط با شرکت‌های منطقه ویژه و ارائه مشوق‌های مختلف زمینه را برای حضور موثر و ارزش آفرینی دانش بنیان‌ها و حل مسائل صنعت پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در گام دوم انقلاب در مسیر اقتدار صنعتی میهن اسلامی امیدوارانه گام برداریم.
 
وی بیان کرد: تحریم‌های ظالمانه اگر چه مشکلاتی را برای صنعت پتروشیمی به وجود آورده است اما فضا را برای اعتماد به جوانان با غیرت ایرانی باز کرده و در این راستا شرکت‌های پتروشیمی که به جوان باانگیزه، جسور و دانشمند ایرانی اعتماد کردند نتایج فوق العاده‌ای کسب کرده‌اند.
 
برزگر علاوه بر حل مسائل فناورانه، مهندسی معکوس و خودکفایی در ساخت تجهیزات، کاهش مواد شیمیایی وارداتی، پسماندها، پساب‌ها و محیط زیست، مسائل پدافند غیرعامل، صرفه‌جویی و مدیریت مصرف و انرژی، صادرات، ایمنی و آتش نشانی، جلوگیری از ارزبری، تکمیل زنجیره ارزش، زیرساخت‌ها و خدمات زیربنایی، هوشمند‌سازی، ابزاردقیق و دانش فنی شرکت‌های پایین‌دستی را برخی از مهمترین زمینه‌های ورود دانش بنیان‌ها به صنعت پتروشیمی در جهت افزایش ارزش افزوده، ثروت آفرینی، افزایش تولید، اشتغال‌زایی و اقتدارآفرینی عنوان کرد.
 
برزگر گفت: شرکت‌های دانش بنیان از ظرفیت خالی صنعت پتروشیمی و نیاز بازار به نفع خود استفاده کنند؛ اکثر کارخانه‌های بزرگ منطقه ویژه بالای ۲۰ سال عمر دارند و این فرصتی برای ورود نوآوری و دانش بنیان‌ها برای افزایش بهره وری است.
 طراحی و پیاده سازی: اکسین ویرا