عسلویه قطب سرمایه‌گذاری خارجی می‌شود

دوشنبه 16 مرداد 1396
دسته: اخبار مناطق آزاد و ويژه
کد خبر: 6521

عسلویه قطب سرمایه‌گذاری خارجی می‌شود

در پی اعلام برنده مناقصه منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی به زودی به قطب سرمایه‌گذاری خارجی ایران تبدیل خواهد شد.

به گزارش فرینا، مهدی کرباسیان با اشاره به آخرین وضعیت منطقه ویژه پارسیان افزود: قرارداد با پیمانکار منطقه ویژه اقتصادی پارسیان منعقد و عملیات اجرایی ساخت بندر نیز آغاز شده و وزیر نفت حمایت کامل این وزارتخانه را برای تامین گاز و احداث پتروشیمی اعلام کرده است.

آنچه به گفته کرباسیان به عنوان حمایت وزارت نفت برای تامین گاز منطقه ویژه پارسیان مطرح شده است از این رو اهمیت دارد که این منطقه به عنوان منطقه ویژه استقرار صنایع انرژی بر شروع به کار کرده است؛ چراکه نزدیکی به مخزن گازی پارس جنوبی، دسترسی به خطوط حمل‌ونقل دریایی، وجود گاز شیرین به میزان قابل برداشت بالاتر از 100میلیون مترمکعب در روز، افزایش توانمندی‌های همزمان کرانه و پس‌کرانه با استفاده از ظرفیت‌های توسعه ساحلی و دسترسی به منابع آب باعث شده این منطقه دارای مزیت بالا برای سرمایه‌گذاری روی صنایع انرژی‌بر باشد. به ‌واقع اینها همه مزیت‌های دسترسی به انرژی آسان و مسیرهای صادراتی است.

تشکیل کارگروه مشترک با شرکت پتروشیمی دیگر موضوعی بود که این معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به آن اشاره کرد و گفت: در حال حاضر کارگروه مشترکی با پتروشیمی تشکیل شده که باعث شده، پروژه‌های مورد اجرا در این کارگروه قرار بگیرند.

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه