سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
 

بهره برداری از 16 پروژه رفاهی در منطقه ماهشهر

بهره برداری از 16 پروژه رفاهی در منطقه ماهشهر
دسته اخبار منطقه       تاریخ 1396/06/07       بازدید ها 13201

 

دبیر شورای راهبردی پتروشیمی های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با گرامیداشت هفته دولت، گفت :بیش از ۱۵ پروژه با اعتباری حدود ۲۰۰ میلیارد ریال در کنار جاده ای با سرمایه گذاری NPC به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار نیپنا ،عبدالرضا غلامی دبیر شورای راهبردی پتروشیمی های منطقه ماهشهر، همزمان با افتتاح چند طرح عمرانی و توسعه ای در ماهشهر و بندر امام خمینی در سخنانی با اشاره به تعامل و همکاری تمام متولیان امر در سطح منطقه اظهار کرد: مفتخر شدیم نقش کوچکی را در کنار همه بزرگواران داشته باشیم و اقداماتی که سختکوشان به انجام رساندند امروز به بار می نشیند و باید گفت که صنعت پتروشیمی اقدام های بسیار خوبی برای توسعه این منطقه انجام داده است.

مدیر عامل شرکت عملیات غیر صنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی ماهشهر با یاد شهدای بزرگوار دولت و شهید رجایی و شهید باهنر، گفت: این پروژه های زیرساختی به شکل مولد به ثمر می‌رسد و مجموعه اداری شهرستان توانمند می شود.

دبیر شورای راهبردی پتروشیمی های منطقه ماهشهرافزود: امروز بیش از ۱۵ پروژه با اعتباری حدود ۲۰۰ میلیارد ریال در کنار جاده ای با سرمایه گذاری NPC به بهره برداری رسید و پروژه های دیگر نیز تا پایان سال به بهره برداری می رسد که ارزش آنها ۱۵۰ میلیارد ریال است.

غلامی گفت: همدلی و همراهی و تعامل دوسویه مسئولان منطقه و مدیران پتروشیمی ها باعث شد این پروژه ها امروز به نتیجه برسند.

وی با اشاره از پروژه های به بهره برداری رسیده گفت: ایستگاه راه آهن بندر ماهشهر ظرف مدت دوسال در ۲۶۰۰ متر مربع زیرساخت با سرمایه ۶۰ میلیارد ریال، استخر شهدای بندر ماهشهر در ۳۰۱۲ مترمربع ظرف مدت دو سال با بهترین کیفیت و سرمایه ۴۲ میلیارد ریالی (اگر به پیمانکار خارجی داده می شد ۹ میلیارد تومان باید هزینه می شد)، پارک شهدای بنادر امام خمینی با مشارکت پتروشیمی اروند با سرمایه هفت میلیارد ریال، سوله بسیج شهرک طالقانی در ۳۵۰ مترمربع به ارزش دو میلیارد ریال، خوابگاه ورزشی شهرستان بندر امام خمینی در ۱۵۰۰ مترمربع، سالن ورزش های رزمی بندر امام‌در ۳۶۰ مترمربع به ارزش شش میلیارد ریال، سوله چندمنظوره شلمچه برای استقبال از زائرین ظرف مدت دو ماه با سرمایه سه میلیارد ریال، تکمیل منازل مددجویان بهزیستی، تکمیل منازل مددجویان کمیته امداد و پروژه بهسازی مساجد شهری و روستایی ظرف مدت دوسال و با سرمایه ۱۰ میلیارد ریال از اقدامات شورای راهبردی است که به نتیجه رسیده است.

غلامی افزود: اجرای شبکه آبرسانی شهرک طالقانی با مشارکت اداره آبفای استان و شهرستان با سرمایه ۱۰ میلیارد ریال (نیمی از شهرک از این شبکه استفاده می کنند)، روشنای بندر ماهشهر تا بندر امام در محوری به طول ۱۰ کیلومتر، روشنایی بندر ماهشهر تا چمران در محور ۱۵ کیلومتری با سرمایه ۱۳ میلیارد ریال، اصلاح شبکه روشنایی شهر بندر امام خمینی و شهرک طالقانی، اجرای بخشی ارز شبکه فاضلاب بندر امام خمینی، آبرسانی به کوی عمار شهر چمران با سرمایه سه میلیارد ریال، نصب سیستم صوتی شهری بندر امام خمینی با سرمایه یک میلیارد ریال و تکمیل اماکن شهرستان با سرمایه ۴۰ میلیارد ریال، دیگر پروژه های اجرا شده در راستای مسوولیت های اجتماعی پتروشیمی های منطقه ماهشهر است.

مدیر عامل شرکت عملیات غیر صنعتی و خدمات صنایع پتروشیمی ماهشهر همچنین به پروژه های منازل استادسرای حوزه علمیه، بهسازی و تکمیل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندر امام خمینی، بهسازی بخشهای بیمارستان معرفی بندر ماهشهر، زمین چمن طبیعی شهرک طالقانی و پروژه آبرسانی روستایی اشاره کرد و گفت: ایجاد ۷۵ هزار مترمربع اماکن ورزشی در مناطق نفتی و شهرستان در ۳۲۵۰۰ مترمربع ظرف مدت چهارسال قابل توجه است.

به گفته دبیر شورای راهبردی پتروشیمی های منطقه ماهشهر، احداث جاده گرگر که کلنگ آن در فروردین ماه سال جاری زده شد، تا کنون ۵۸ درصد پیشرفت داشته و در این پروژه ۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است. طول این جاده ۱۰ کیلومتر است و مقرر است در مهرماه به بهره برداری برسد.

غلامی تصریح کرد: پروژه اورژانس و بیمارستان راه زینب (س) نیز که در آذرماه سال گذشته آغاز شده، در اسفند ماه سال جاری با سرمایه ۲۸ میلیارد تومانی در بندر امام خمینی و در ۱۵۰۰ مترمربع زیربنا اجرا می شود.


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: سه شنبه 07 شهریور 1396     بازدید ها: 13201     دسته: اخبار منطقه     

چهار میلیارد دلار در پتروشیمی مسجد سلیمان سرمایه‌گذاری شد


ظرفیت تولید مجتمع های الفینی 20 درصد افزایش می یابد


لزوم استفاده بهینه از خدمات فنی و مهندسی شرکت های ایرانی


برگزاری اجلاس هم اندیشی روسای مجتمع های پتروشیمی در ماهشهر


هدفگذاری پتروشیمی تندگویان برای افزایش 10درصدی ظرفیت تولید


برنامه ریزی برای افزایش 25درصدی تولید در پتروشیمی کارون


پتروشیمی رازی سالانه ۴۰ شغل جدید برای جوامع محلی ایجاد می‌کند


راه اندازی خط جدید بسته بندی شرکت پتروشیمی غدیر


استقرار سیستم مدیریت ایمنی PSM در پتروشیمی امیرکبیر


تولید پتروشیمی بندرامام به مرز 5 میلیون تن رسید


فاز دوم ۴ قرارداد صنعت پتروشیمی با دانشگاه‌ها سال ۹۷ آغاز می‌شود


گام بلند پتروشیمی امیرکبیر برای کاهش آلودگی محیط زیستی


پتروشیمی فجر تندیس بلورین جایزه سرآمدی و بهبود مستمر صنعت نفت را دریافت کرد


افزایش تولید و فروش پتروشیمی مارون


پیشرفت 42 درصدی پروژه بهینه سازی POLY H پتروشیمی شهید تندگویان12345

 
شما کاربران عزیز می توانید با عضویت در خبرنامه، آخرین اخبار سایت را در ایمیل خود دریافت نمایید
سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی
(PETROCHEMICAL SPECIAL ECONOMIC ZONE)
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه