اخلاق محوری و شایسته سالاری
بیشتر
مسئولیت پذیری و پاسخگویی
مسئولیت پذیری و پاسخگویی
بیشتر
سلامت محیط
سلامت محیط
بیشتر
بهبود مستمر و بهره وری
بهبود مستمر و بهره وری
بیشتر
اخلاق محوری و شایسته سالاری
بیشتر
اخبار برگزیده
 
اخبار سازماناخبار منطقهنفت ، گاز و پتروشیمی


گزارش تصویری

سایت های مرتبطلینک های پتروشیمیلینک های مفید
فیلم معرفی منطقه ویژه

پوسترهای اطلاع رسانی
 

درباره سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی

منطقه ويژه اقتصادي پتروشيمي در محدوده اي به وسعت 2850 هكتار در جنوب غربي ايران و در ساحل خليج فارس، واقع در شهرستان ماهشهر، بخش بندرامام خميني (ره) قرار گرفته شده است.

اين منطقه با توجه به موقعيت طبيعي و جغرافيايي و همچنين برخورداري از تسهيلات قانوني مناطق ويژه، به منظور توسعه صنعت و تجارت به ويژه صنايع پتروشيمي و صنايع پايين دستي آن - تأمين منافع اقتصادي، اجتماعي و ملي، جذب تكنولوژي هاي جديد و افزايش اشتغال ايجاد گرديده است. از نظر موقعيت جغرافيايي، منطقه بندر امام از طريق خور موسي به آبهاي آزاد بين المللي و از طریق راه های دسترسی به راه آهن سراسري به تركيه، اروپا و آسياي مركزي دسترسي دارد. اين منطقه به عنوان بخشي از استان خوزستان، همانند يك پايگاه استراتژيك و تاثيرگذار در مناطق نفت و گازخيز ايران عمل كرده است. دستيابي به منابع نفت و گاز مواد اوليه و خوراك واحدهاي صنعتي را بيش از پيش  تسهيل مي نمايد.

در اين راستا سازمان منطقه ويژه اقتصادي پتروشيمي جهت مديريت و تحقق توسعه فعاليتهاي صنعتي و اقتصادي در منطقه از جمله صنايع پتروشيمي، به صورت زير مجموعه اي از شركت ملي صنايع پتروشيمي، بر اساس مصوبه تير ماه  سال 1376 شوراي عالي مناطق آزاد تجاري-صنعتي فعاليت هاي خود را در سال 1377 آغاز كرده و از سرمايه گذاران داخلي و خارجي به منظور سرمايه گذاري در اين منطقه مهم اقتصادي دعوت به عمل آورده است .

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه